افزایش صددرصدی سهمیه بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتبال ایران

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

دو روز پس از اینکه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از افزایش سهمیه بازیکنان خارجی تیم‌ها در ایران برای کاهش دستمزد بازیکنان خبر داد،‌ ایسنا نوشته که این سهمیه صددردصد افزایش داشته است: «سازمان لیگ فوتبال ایران تعداد بازیکنان خارجی لیگ برتر بیست و سوم را از ۳+۱ به ۶+۱ افزایش داد.»

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمعه گذشته گفت: افزایش دستمزد بازیکنان داخلی در فوتبال ایران بسیار بی رویه شده. به همین دلیل برای شکستن قیمت بازیکنان داخلی یک راهکار افزایش سهمیه بازیکنان خارجی در لیگ است تا با این روش و استفاده از قانون عرضه و تقاضا قیمت بازیکنان کاهش پیدا کند.

به نوشته ایسنا؛ قرار است سهمیه‌ بازیکنان خارجی از ۴ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) به ۷ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) افزایش پیدا کند. این قانون پس از تصویب در هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال باید در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شود.

علاوه بر این مطابق آیین‌نامه فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان آسیا محدودیت تعداد مجاز بازیکنان خارجی برداشته شده، اما از بین آن‌ها، تنها ۶ بازیکن با ملیت خارجی شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی می‌توانند در لیست ۲۳ نفری هر بازی حضور داشته باشند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
۲۴
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید