درخواست حسین طائب برای محاکمه روحانی، چند روز پس از اظهارات جنجالی رحیم‌پور ازغدی

جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۲

چند روز پس از اظهارات حسن رحیم‌پور ازغدی، از نظریه‌پردازان اصولگرای جمهوری اسلامی درباره «جاسوس» بودن حسن روحانی و اطرافیانش، حسین طائب، رییس سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خواستار محاکمه روحانی شد و گفت که محاکمه رییس‌جمهوری سابق ایران دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

طائب که اکنون مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، در دانشگاه خوارزمی با ذکر این موضوع گفت: «اما آیا الان اولویت ما محاکمه قبلی‌ها است؟ [یا باید] جامعه را به سمت حل مسایل ببریم و پیشرفت کشور را دنبال کنیم یا حتی موضوع اقتصاد و پیشرفت را تبدیل به دعوای سیاسی کنیم؟»

او همچنین خطاب به دانشجویان این دانشگاه گفت: «در شرایطی که دشمن به دنبال براندازی است، شما دانشجویان باید شرایط را آرام کنید. اعتراض با اغتشاش و براندازی فرق دارد. هیچ کسی در کشور خود اجازه براندازی نمی‌دهد. همین الان کارگران نفت در حال اعتراض هستند، کسی هم با آن‌ها برخورد نمی‌کند. ما در برخورد با نفوذی‌های حاکمیت هیچ کوتاهی‌ای نکردیم.»

جمهوری اسلامی همواره اعتراضات مردمی را «اغتشاشات» نامیده و به این ترتیب در جهت سرکوب آن‌ها عمل کرده است. همچنین همواره مدعی ارتباط معترضان با «عناصر بیگانه» شده است.

این اظهارات طائب علیه روحانی اما چند روز پس از آن است که رحیم‌پور ازغدی گفت: «علیرضا اکبری که چندی پیش با اتهام جاسوسی اعدام شد، در ستاد روحانی هم بوده. دور و بر روحانی از این آدم‌ها هنوز هم هستند؛ اگر خودش نباشد.»

پس از این اظهارات، حسن روحانی در نامه‌ای به قوه قضاییه جمهوری اسلامی، خواستار پیگرد قضایی در مورد این اظهارات شد.

در روزهای اخیر حملات رسانه‌های حکومتی به محمد خاتمی و علی لاریجانی نیز افزایش یافته است.

روزنامه کیهان که مدیر مسوول آن از سوی رهبر جمهوری اسلامی انتخاب می‌شود، در یادداشت بدون امضایی به اظهارات اخیر محمد خاتمی مبنی بر «منحرف شدن انقلاب» واکنش نشان داد و نوشت: «انقلاب منحرف نشده، مدعیان اصلاحات هستند که پادوی آمریکا و سرمایه اسرائیل شده‌اند.»

از سوی دیگر علی لاریجانی در یادداشتی، خبر خبرگزاری تسنیم را رد کرد و گفت که برای شرکت در انتخابات مجلس آینده برنامه‌ای ندارد.

پربیننده‌ترین‌ها

آستانه
خبر
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید