حضور بدون حجاب اجباری زنان در ماراتن شیراز؛ رییس فدراسیون دو و میدانی کناره‌گیری کرد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

در پی برگزاری مسابقه دوی ماراتن شیراز که برخی دوندگان زن بدون حجاب اجباری در آن مسابقه دادند، هاشم صیامی رییس فدراسیون دوومیدانی از سمت خود استعفا کرد.

خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه هفدهم اردیبهشت گزارش داد که صیامی در جلسه‌ای که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، از ریاست فدراسیون دو و میدانی استعفا داد و حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حال بررسی استعفای اوست.

مارتن شیراز روز جمعه ۱۵ اردیبهشت به مناسبت روز شیراز برگزار شد و حضور بدون حجاب اجباری برخی دوندگان زن در این مسابقه، واکنش‌های منفی مقام‌های جمهوری اسلامی و وزارت ورزش و جوانان را برانگیخت.

مریم کاظمی‌پور معاون زنان وزارت ورزش و جوانان حضور بدون حجاب اجباری این دوندگان زن را تقبیح کرد و گفت: «به طور قطع جزییات و عوامل دخیل در این رخداد مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

او افزود: «نمی‌گذاریم کسی چنین تصاویر نامربوطی را از ورزش کشور نهادینه کند.»

همچنین مصطفی بحرینی، دادستان شیراز، از احضار سرپرست ورزش و جوانان استان فارس، مدیر ورزش و جوانان شیراز، رییس هیات دو و ‌میدانی و مسئولین انتظامات ماراتن شیراز به دلیل حضور دوندگان زن «بی‌حجاب» در این ماراتن خبر داد.

بحرینی حضور این زنان را «ساختارشکنانه» توصیف کرد.

حضور این زنان بدون حجاب اجباری در مارتن شیراز در حالی است که حکومت فشارها علیه مردم را در راستای اعمال حجاب اجباری افزایش داده است.

اما زنان و دختران ایرانی در همه شهرهای ایران از جمله شیراز بدون توجه به این فشارها، به حضور بدون حجاب اجباری در اماکن عمومی ادامه می‌دهند.

همزمان با برگزاری ماراتن شیراز، ویدیوهای ارسال‌شده از شیراز به ایران اینترنشنال نشان می‌داد که شامگاه جمعه ۱۵ اردیبهشت، مردم حاضر در حافظیه به‌صورت خودجوش برای یک دختربچه جشن تولد گرفتند که همراه با شادی و رقص شهروندان بود.

در جریان خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، تعدادی از ورزشکاران زن ایرانی بدون حجاب اجباری در مسابقات جهانی شرکت کردند که واکنش منفی جمهوری اسلامی را در پی داشت.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چند چند
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید