محرومیت ۵ ساله قهرمان المپیک به دلیل تهدید رئیس‌جمهور به مرگ

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۷

والاس د سوزا، قهرمان والیبال المپیک پس از تهدید لولا، رئیس جمهور برزیل به مرگ، ۵ سال از حضور در رقابت‌های ورزشی محروم شد. والاس ابتدا توسط کمیسیون اخلاق کمیته المپیک برزیل به مدت یک سال از حضور در تیم ملی برزیل و ۹۰ روز از حضور در مسابقات ملی محروم شده بود.

با این حال، این تحریم روز سه شنبه پس از بازی او برای باشگاهش کروزیرو در فینال سوپر لیگ افزایش یافت.

به گزارش رویترز؛ یکی از فالوورهای ستاره والیبال برزیل در ماه ژانویه در اینستاگرام از او پرسید که آیا «با تفنگ ۱۲ به صورت لولا شلیک خواهد کرد.» والاس که در المپیک ریودوژانیرو در سال ۲۰۱۶ برای برزیل مدال طلا کسب کرد و از حامیان ژایر بولسونارو، رئیس جمهور سابق راست افراطی است، با یک نظرسنجی پاسخ داد و از دنبال‌کننده‌هایش پرسید که آیا با این کار موافق هستند یا نه؟

او بعداً پست را حذف کرد و در ویدیویی بابت این کار عذرخواهی کرد و گفت که هرگز پیشنهاد خشونت یا نفرت نسبت به کسی را نخواهد داد.

والاس روز جمعه به رسانه محلی گلوبو گفت: «من کاملاً شگفت زده شدم. پنج سال زمان زیادی است. امروز من ۳۵ ساله هستم، امسال ۳۶ ساله خواهم شد. اگر واقعاً اتفاق بیفتد، همه چیز برای من تمام شده است. من عمیقاً از انجام این کار متاسفم. من مانند هر کس دیگری اشتباه کردم.»

والاس با محرومیت اولیه، فینال سوپر لیگ را از دست داده بود، اما کنفدراسیون والیبال برزیل پرونده او را به مرکز میانجیگری و داوری برزیل برد، که به نفع بازیکن رای داد و به او اجازه داد در مسابقه بازی کند.

با این حال، کمیته المپیک برزیل این تصمیمات را رد کرد و پس از شرکت والاس در مسابقه، محرومیت را افزایش داد. والاس گفت که بازنشسته نخواهد شد و در نهایت به دادگاه داوری ورزش (CAS) اعتراض خواهد کرد: «فکر می کنم هنوز فرصت بازی در خارج از برزیل را دارم، بنابراین متوقف نخواهم شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبر
حرف آخر با پوریا زراعتی

شنیداری

پادکست‌ها