برکناری مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار پس از اظهاراتش درباره فروش کیش، قشم و خوزستان

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۴

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برکناری سجاد پادام، مدیر بیمه‌های اجتماعی این وزارت‌خانه، پس از اظهارات جنجالی اخیر او درباره وضعیت صندوق بازنشستگان خبر داد.

روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد که در پی این «اظهارات حاشیه‌ساز‌ و خلاف‌ واقع» مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر «ناتوانی دولت در پرداخت حقوق بازنشستگان»، او با دستور معاون رفاه و امور اقتصادی این وزارت‌خانه از سمت خود برکنار شد.

در واکنش به این برکناری، سجاد پادام در صفحه توییتر خود نوشت: «در مورد نکات فنی صحبتم درباره نظام بازنشستگی بعدا مستندات علمی و فنی منتشر می‌کنم. اما درباره فروش جزیره که خبرگزاری شرق با بی‌اخلاقی عکس‌نوشت آن را تحریف کرد و باعث شد کسی به اصل فیلم مراجعه نکند، در ادامه توضیحاتی می‌دهم.»

او در این مصاحبه‌ گفته است شاید جمهوری اسلامی مجبور شود برای پرداخت حقوق بازنشستگان کیش و قشم و خوزستان را بفروشد: «ممکن است ما هم مثل یونان که برای مطالبات بازنشستگانش حدود ۱۰۰ جزیره را فروخت، مجبور شویم کیش و قشم را بفروشیم.»

به گفته پادام، جمهوری اسلامی حتی اگر سه میلیون بشکه نفت را بدون تحریم بفروشد، باز هم نمی‌تواند «بحران بازنشستگان» را حل کند.

این اظهارات واکنش‌های زیادی در رسانه‌ها و همچنین شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و در پی این واکنش‌ها، پادام درباره اظهاراتش برای فروش خوزستان و کیش گفت: «ما فقط هشدار دادیم تا آیینه عبرت دیگران نشویم و گرنه جان ما بذل وجب به وجب خاک ایران عزیز است.»

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر نتوانسته است مطالبات بازنشستگان را به موقع پرداخت کند یا مستمری آنان را افزایش دهد که این امر منجر به تجمع‌های اعتراضی مستمر شده است.

در تازه‌ترین مورد، بازنشستگان چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت در اهواز مقابل اداره کل سازمان تامین اجتماعی خوزستان تجمع و تا میدان فرهنگ-شهر راهپیمایی کردند.

در حالی که کارگران هم از میزان کم افزایش حقوقشان نگرانند، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اعلام کرد که با مصوبه دولت، افزایش حقوق تقریبا ۲۷ درصدی کارگران برای بازنشستگان هم اعمال می‌شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها