دربی بیانیه‌ها؛ استقلال خواستار همزمانی بازی‌ها شد پرسپولیس مدعی تاثیر بر داوری‌ها

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۱

استقلال و پرسپولیس بیش از یک هفته پس از دربی صدم مشغول بیانیه دادن در واکنش به یکدیگر هستند. باشگاه استقلال در تازه‌ترین بیانیه از از مسئولان فدراسیون فوتبال پرسیده که چرا ۳بازی پایانی لیگ، همزمان برگزار نمی‌شود و پرسپولیس هم در پاسخ گفته که این رفتارها برای تاثیر روی داوری‌هاست

رسانه رسمی باشگاه استقلال در بیانیه امروز باشگاه نوشته: «آنچه در حال حاضر در برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای هفته های پایانی لیگ اتفاق افتاده، در تضاد با صحبت‌های آقای قنبرزاده نایب رییس فدراسیون فوتبال است. ایشان در تلویزیون به صراحت اعلام کرد به علت حساسیت بازی‌ها، سه هفته پایانی لیگ برتر به صورت همزمان خواهد بود ولی طبق برنامه اعلام شده، این اتفاق رخ نداده است!»

استقلال پرسیده: «‌با وجود صحبت منطقی نایب رئیس فدراسیون فوتبال، چطور مسابقات سه تیمی که شانس قهرمانی دارند، در سه هفته پایانی همزمان نیست؟ این موضوع مصداق بی عدالتی است و چرا تصمیمات بحث برانگیز در برنامه ریزی مسابقات اتخاذ می‌شود؟ آن از شرایط داوری که داد ما را به آسمان رسانده و این هم از وضعیت برنامه ریزی مسابقات.»

و در آخر هم ادعاهای قبلی درباره متضرر شدن باشگاه از داوری‌ها را یادآوری کرده است: «باشگاه استقلال بابت اشتباهات پرشمار و بی پایان داوری که باعث تضییع امتیازات بسیاری از ما شده و همین طور برنامه ریزی مسابقات، انتظار توضیحات قانع کننده از مسئولان مربوطه را دارد.»

اما در پاسخی تند، باشگاه پرسپولیس در بیانیه خود نوشته که «استقلال هنوز در دربی گیر افتاده است.»

در بخشی از بیانیه پرسپولیس آمده: «از دو چیز هراس داریم و ناچار از سخن گفتن هستیم که این هم فعلا در حداقل ممکن انجام می‌شود. از یک‌سو می‌ترسیم بالاخره داوری‌ها تحت تاثیر این فشارها و سفارش‌های احتمالی افراد بی‌اطلاع ولی صاحب نفوذ، تسلیم شوند و از سوی دیگر بیم‌ناک هستیم که بعضی از این سکوت برداشت کنند که شاید دیگران درست می‌گویند.»

پرسپولیسی‌ها با کنایه به بیانیه‌های استقلال پس از دربی نوشته‌اند: به دربی برمی‌گردیم که همان شب پایان بازی از آن گذشته بودیم ولی استقلال هنوز آن‌جا گیر افتاده است. اطلاعیه‌ها، بیانیه‌ها و اظهارات پی‌درپی را در این مدت شاهد بودیم. کار به جایی رسید که افرادی معلوم‌الحال هم در فضای مجازی و رسانه‌ای مرجع ایشان شدند تا ثابت کنند صحنه‌ای پنالتی بوده که در واقعیت نبوده است.»

پرسپولیس در این بیانیه پس از یادآوری ضررهایی که از داوری دیده است، مدعی شده: «این رفتارها برای تاثیر روی داوری‌های سه هفته باقیمانده است یا مقدمه‌چینی برای داوری دربی احتمالی جام حذفی؟!»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید