نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی طناب وحشت را به دور ما بپیچد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

پس از سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی به لبنان و حضور در مرز این کشور با اسرائیل، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با تاکید بر تلاش این کشور برای برقراری امنیت، اعلام کرد: «ما اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی طناب رعب و وحشت را به دور ما بپیچد.»

نتانیاهو روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت در آغاز نشست هیات دولت اسرائیل در این زمینه اضافه کرد: «ما به طور شبانه‌روزی و حتی امروز روی این موضوع کار می‌کنیم و به اقدامات تهاجمی و تدافعی در برابر تجاوزات ایران و اقمار تروریستی آن ادامه خواهیم داد.»

او همچنین به موضوع «گارد ملی» اشاره و تاکید کرد که برای ایجاد آن تلاش خواهد شد و بودجه‌ای برای اضافه کردن افسران پلیس و همچنین برای بازگرداندن امنیت فردی برای اسرائیلی‌ها و جامعه عرب در نظر گرفته خواهد شد.

نتانیاهو همچنین درباره ادامه تظاهرات در ارتباط با «اصلاحات قضایی» به رهبری دولتش، گفت: «ما تلاش می‌کنیم تا از طریق مذاکره این مساله را حل کنیم. من به حسن نیت هر دو طرف اعتقاد دارم و از دستیابی به توافقات مطمئن هستم.»

اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل درباره «تجاوزات جمهوری اسلامی» در حالی است که حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی به تازگی به لبنان سفر و از مرز این کشور با اسرائیل بازدید کرد.

خبرگزاری حکومتی مهر حضور امیرعبداللهیان در مرز اسرائیل و لبنان را «پاسخ» به اقدام وزیر خارجه اسرائیل خواند که همزمان با افتتاح سفارت این کشور در عشق‌آباد، پایتخت ترکمنستان، «از مرزهای ایران بازدید کرده بود».

وزیر خارجه جمهوری اسلامی همچنین در این سفر با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار کرد.

اما همزمان با این سفر، رسانه‌های سوریه روز شنبه به نقل از منابع آگاه نظامی گزارش دادند در حمله راکتی اسرائیل به منطقه حمص، سه غیرنظامی زخمی شدند.

در عین حال، برخی منابع از انهدام یک انبار مهمات حزب‌الله در حمله اسرائیل خبر دادند. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد در حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی الضعبه در حمص، یک انبار مهمات حزب‌الله منهدم شده است.

در ماه‌های اخیر حملات متعددی به اسرائیل علیه مواضع نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در خاک سوریه منتشر شده است.

اواسط فروردین، نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار با رییس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی این کشور، جمهوری اسلامی را «مسئول ۹۵ درصد از تهدیدات امنیتی علیه اسرائیل» دانست.

نتانیاهو گفت: «اگر قدرت‌های جهان مانع دستیابی ایران به سلاح اتمی نشوند، کل جهان به گروگان گرفته خواهد شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها