حامد اسماعیلیون: وحید بهشتی آگاهی‌ها را درباره لزوم تروریست شناختن سپاه افزایش داد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

حامد اسماعیلیون به ایران‌اینترنشنال گفت: وحید بهشتی با اعتصاب غذای خود در شصت‌وشش روز گذشته، آگاهی را نسبت به اهمیت تروریست شناختن سپاه بالا برد و مقام‌های بریتانیا را به نوعی پاسخگو کرد.

اسماعیلیون در گفت‌وگو با مریم مقدم، خبرنگار ایران‌اینترنشنال، با اشاره به تلاش ایرانیان در هشت ماه گذشته برای قرار گرفتن سپاه در فهرست تروریسم، گفت: «تکرار این خواسته‌ها به نفع انقلابی است که در ایران در جریان است.»

این کنشگر مخالف جمهوری اسلامی گفت با وجود مصوبه پارلمان اروپا برای تروریست شناختن سپاه، اتحادیه اروپا و بریتانیا هنوز در این مورد اقدامی نکرده‌اند و خبرها نیز حاکی از آن است که دولت بایدن در انجام نشدن این تصمیم تاثیرگذار بوده است.

اسماعیلیون در عین حال خاطرنشان کرد اگر فشار افکار عمومی به صورت مداوم باشد، سیاست‌مداران نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

او ابراز امیدواری کرد در صورتی که بریتانیا و اتحادیه اروپا سپاه را در فهرست تروریسم قرار دهند، کانادا نیز اقدام مشابه را انجام خواهد داد.

تلاش برای ایجاد دسترسی به اینترنت در ایران

حامد اسماعیلیون با اشاره به اینکه با گروهی از کنشگران ایرانی در نشست‌های اخیر با مقام‌های اتحادیه اروپا، لزوم دسترسی مردم ایران به اینترنت را «به طور جدی» مطرح کرده‌اند، گفت: «امیدواریم در روزهای آینده برنامه جامعی را در این زمینه ارائه کنیم.»

او با اشاره به اینکه متخصصان ایرانی فراوانی در خارج کشور مدت‌هاست که برای ایجاد دسترسی به اینترنت در ایران در حال تلاش هستند، تاکید کرد حتی اگر اتحادیه اروپا نیز در این زمینه کمک نکرد، ما ایرانیان خارج کشور باید تلاش کنیم در این زمینه به کمک مردم ایران برسیم.»

اسماعیلیون با اشاره به اینکه مدت کوتاهی در بریتانیا است گفت برای دیدار با مقامات بریتانیا برنامه‌ای ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
خبر
مستند کوتاه - نامه فرهنگستان
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها