طرح ویژه برای جایگاه زنان در استادیوم؛ یک سوم ورزشگاه آزادی تا ۳سال دیگر قابل استفاده نیست

شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۹

باوجود هشدارها درباره ایمنی ورزشگاه کهنه و فرسوده آزادی، سعید ابوالفتحی معاون فنی مهندسی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی گفته: «سازه و ستون‌های ورزشگاه آزادی مشکلی ندارد. می‌خواهیم با تقویت سازه، طول عمر مفید این ورزشگاه را افزایش دهیم.» به گفته او ۲۶زون استادیوم بازسازی می‌شود.

در جریان دربی پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر، بخشی از سکوهای جایگاه استقلالی‌ها ریخت. در بین دو نیمه هم طبقه دوم استادیوم به دلیل ریسک ریزش و فروپاشی، تخلیه شد.

با این حال معاون فنی مهندسی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی گفته که استادیوم مشکل خاصی ندارد. اما به گفته او ۲۶ زون از ۷۲ زون استادیوم آزادی نیاز به بازسازی دارد: «سکوهای این ورزشگاه را برای بازسازی به سه بخش تقسیم کرده‌ایم. در فاز اول، عملیات بازسازی ۱۸ زون (منطقه) از ۷۲ زون را آغاز کرده‌ایم و ۸ زون دیگر هم در حال آزمایش برای شروع عملیات است. ۴۶ سکو می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به هیچ عنوان اعلام نکردیم ظرفیت فعلی ورزشگاه آزادی ۱۵ هزار نفر است.»

درحالی استادیوم آزادی در کمتر از ۴ سال ساخته شد،‌ ابوالفتحی گفته «مدت زمانی که برای بازسازی کامل استادیوم آزادی باتوجه به جمیع شرایط و مشکلات ۳ سال است».

او همچنین از طراحی ویژه برای جایگاه زنان استادیوم خبر داده است: «برای زیباسازی ورزشگاه آزادی طرح‌هایی از جمله ایجاد سکو برای زنان در نظر گرفته‌اند. همچنین برای زیباسازی کلی ورزشگاه مثل سکوی تماشاگران زن، طرح‌هایی در نظر داریم و با معماران صاحب صلاحیت جلساتی خواهیم داشت.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها