عباسعلی سلیمانی، نماینده سابق خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان، با شلیک گلوله کشته شد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

رسانه‌های ایران گزارش دادند که عباسعلی سلیمانی، نماینده سابق خامنه‌ای در استان سیستان و بلوچستان و عضو مجلس خبرگان رهبری، در بابلسر هدف «سوءقصد» مسلحانه قرار گرفته و کشته شده است.

روح‌الله سلگی، معاون سیاسی استانداری مازندران، روز چهارشنبه ششم شهریور بدون اشاره به جزییات اعلام کرد که با «تلاش دستگاه امنیتی» ضارب سلیمانی بازداشت شده و اخبار تکمیلی در این زمینه به زودی منتشر می‌شود.

همچنین سایت حوزه‌نیوز به نقل از یکی از شاهدان خبر داد که نماینده سابق خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان، در بانک ملی بابلسر حضور داشته که «فرد ضارب اسلحه نگهبان بانک را گرفته و او را به رگبار بسته است».

سلیمانی از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۷ نماینده خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان و پس از آن از تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ تا ۹ فروردین «نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان» بود.

بنا بر گزارش‌های محلی، سلیمانی نقشی موثر در جریان سرکوب اعتراضات دانشجویان دانشگاه زاهدان در سال‌های ۸۸، ۹۲ و ۹۶ و نیز سرکوب اعتراضات مردمی، بازداشت، پرونده‌سازی و شکنجه معترضان داشته است.

این نخستین باری نیست که چهره‌های مذهبی یا نظامی وابسته به حکومت هدف حمله قرار گرفته و کشته می‌شوند.

فروردین ماه گذشته دو طلبه در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد با ضربات چاقو کشته شدند.

در جریان اعتراضات سراسری نیز تعدادی از نیروهای سپاهی و بسیجی کشته شدند که برخی از آنان فرمانده سپاه یا از مقامات بلندپایه این نهاد نظامی در استان‌ها بودند.

در جریان جمعه خونین زاهدان در هشتم مهر، حمیدرضا هاشمی (با نام دیگر علی موسوی)، معاون اطلاعات سپاه سلمان با شلیک گلوله کشته شد.

کم‌تر از یک ماه بعد یعنی در اوایل آبان سال گذشته نیز دو نفر از نیروهای سپاه سلمان در زاهدان هدف اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید