کشتی‌گیران هندی به دنبال بازداشت رئیس فدراسیون به اتهام سوءاستفاده جنسی

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۴

کشتی گیران هندی در تظاهراتی در دهلی، خواستار دستگیری رئیس فدراسیون کشتی این کشور به اتهام آزار جنسی شدند. اعتراضات آنها را در ژانویه پس از وعده دولت برای بررسی شکایات لغو شده بود. این ورزشکاران، بریج بوشان سینگ و دیگر مقامات را به آزار و اذیت جنسی زنان کشتی گیر متهم کرده بودند.

باجرنگ پونیا، وینش فوگات، ساکشی مالیک از جمله کشتی گیران معترض به آزار جنسی رئیس فدراسیون هند هستند. آقای سینگ این اتهامات را رد کرده است.

روز گذشته باجرانگ پونیا، وینش فوگات، ساکشی مالیک و دیگر کشتی گیران در جریان اعتراض خود به رئیس فدراسیون کشتی هند، در ۲۳ آوریل ۲۰۲۳ در دهلی نو، هند، در یک کنفرانس مطبوعاتی سخنرانی کردند.

به گزارش بی‌بی‌سی، اعتراضات در ماه ژانویه جهانی شد. در آن زمان فدراسیون کشتی هند تمام اتهامات کشتی گیران از جمله سوء رفتار جنسی را رد کرده بود. با ادامه اعتراضات، دولت از سینگ خواست تا چند هفته کناره گیری کند و هیئتی را برای نظارت بر فعالیت های فدراسیون تشکیل داد. هنوز معلوم نیست او چه تصمیمی گرفته است، اما وب سایت فدراسیون فوتبال هند همچنان سینگ را به عنوان رئیس می‌شناسد.

علاوه بر دولت، کمیته ملی المپیک هند کارگروهی را برای بررسی اتهامات علیه سینگ، که یک قانونگذار و سیاستمدار از حزب حاکم بهاراتیا جاناتا هم هست، تشکیل داد. کمیته گزارش خود را در ماه آوریل ارائه کرده اما هنوز از جزییات آن چیزی منتشر نشده است.

به گزارش رویترز؛ سینگ که یکی از نمایندگان حزب حاکم بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی است، همه اتهامات را رد کرده است.

به دلیل سکوت مسئولان دولتی و ورزشی، کشتی گیران روز یکشنبه اعتراضات خود را از سر گرفتند و خواستار دستگیری رییس فدراسیون کشتی هند شدند. به گفته آنها، هفت زن ورزشکار شکایت های جداگانه ای را علیه سینگ به پلیس ارائه کرده و او را به آزار و اذیت جنسی و ارعاب متهم کرده اند.

آنها از دولت خواسته‌اند که گزارش هیات بررسی این اتهامات را علنی کند.

وینش فوگات، برنده دو مدال قهرمانی جهان، در توئیتی که عکسی از معترضان خوابیده در خیابان را ضمیمه داشت، نوشت: «از تریبون تا پیاده‌روی! زیر آسمان باز شب‌ها به امید عدالت.»

خانم فوگات در ماه ژانویه گفته بود که حداقل ۱۰ کشتی‌گیر زن به او گفته‌اند که توسط آقای سینگ مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند. او همچنین گفته بود که تا زمانی که آقای سینگ از سمت خود برکنار نشود، در مسابقات بین المللی شرکت نخواهند کرد.

این برای نخستین بار است که کشتی گیران سرشناس هندی گرد هم آمده‌آند تا علیه سوءاستفاده از قدرت معترض شوند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
مجموعه مستندهای چین
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید