پردیس سینمایی «لوتوس مال» در پی حضور بدون حجاب اجباری پانته‌آ بهرام، بازیگر و پخش صدای ابراهیم حامدی (ابی)، خواننده، در اکران عمومی قسمت پایانی سریال «پوست شیر» تعطیل شد. روز پنج‌شنبه هم مدیر این مجموعه به دلیل «عدم هدایت فرد متخلف به بیرون» از سوی سازمان سینمایی کنار گذاشته شد.

از روز جمعه یکم اردیبهشت، تمام سانس‌های پردیس سینمایی لوتوس بسته و این مجموعه تعطیل شده است.

سامانه بلیت‌فروشی سینماتیکت هم شامگاه گذشته در توییتی خبر داد: «متاسفانه امکان فروش بلیت همه سالن‌ها و همه سانس‌های لوتوس مال از طرف سامانه سمفا، متعلق به سازمان سینمایی تعلیق شده و سینماتیکت نقشی در این تصمیم ندارد.»

پردیس سینمایی لوتوس دارای ۱۴ سالن سینما و بیش از دو هزار و ۲۰۰ صندلی است که آذر ماه سال ۱۴۰۰در محل سابق ورزشگاه پاس در منطقه نازی‌آباد تهران افتتاح شد.

علی سرتیپی، تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار سینمایی، یکی از دو مالک اصلی این پردیس است.

خبر تعطیلی این پردیس سینمایی به دلیل آن‌چه «کشف حجاب» خانم بهرام می‌خوانند، واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

بسیاری از کاربران با اشاره به گسترده شدن نافرمانی مدنی زنان در معابر و اماکن عمومی نوشتند باید «مترو، بیمارستان‌ها، بهشت زهرا» و دیگر اماکن عمومی متعلق به دولت و شهرداری را هم به دلیل حضور بدون حجاب اجباری زنان در آن‌ها تعطیل و شهردار و مدیران این مجموعه‌های دولتی و نهادهای حکومتی را هم اخراج کنند.

نجمه جمشیدی، روزنامه‌نگار، در توییتی نوشت: «واقعا مشکل‌تون با اعتصابات سراسری چی بود؛ وقتی خودتون دونه دونه کسب و کارها رو تعطیل می‌کنید.»

کاربران دیگری هم نوشتند: «چرا زورتون فقط به چهار تا محل کسب و کار مردم می‌رسه؟ خب مترو و بیمارستان‌ها رو هم تعطیل کنید.»

یا: «مدیر سینما لوتوس رو برکنار کردید؟ اوکی، طوری نیست. مترو هم مردم بدون حجاب اجبارى می‌رن. چرا زاکانی رو برکنار نمی‌کنید؟»

کاربری هم با اشاره به ممنوع‌التصویر بودن محسن تنابنده و مجوز نگرفتن بنرهای تبلیغاتی با عکس او که از سوی تهیه‌کننده فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی رسانه‌ای شد، نوشت: «بعد از اخراج مدیر سینما لوتوس به‌خاطر حجاب پانته‌آ بهرام، احتمالا مسوولان آبیاری فضای سبز مناطقی که بیلبورد محسن تنابنده نصب بشه هم به زودی اخراج خواهند شد. درسته جایگاه‌شون ربطی به موضوع نداره ولی خب کم‌زورتر از این‌ها پیدا نکردن.»

یک کاربر هم با اشاره به گسترش روز به روز مخالفت با حجاب اجباری در سطح شهرها، به کنایه نوشت: «همین‌طوری ادامه پیدا کنه فقط بیت رهبری و دفتر ریاست جمهوری باز خواهد ماند.»

روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین، حبیب ایل‌بیگی، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی اعلام کرد که مدیر سینما لوتوس به دلیل «عدم هدایت فرد متخلف به بیرون از سینما»، «عدم اقدام درست و به موقع مدیریت سینما در کنترل برنامه» و «حواشی ایجاد شده» در برنامه اکران قسمت پایانی سریال پوست شیر، برکنار شده است.

ایل‌بیگی همچنین با انتقاد از بازیگران و عواملی که «سرمایه سرمایه‌گذاران در عرصه سینما را به خطر می‌اندازند» گفت: «رعایت قوانین و مقررات رسمی اعلام شده الزامی است، مضافا این که مسوولیت تبعات رفتارهای قانون‌شکنانه عوامل و بازیگران نیز بر عهده خود آ‌ن‌ها خواهد بود.»

شامگاه چهارشنبه ‌۳۰ فروردین، پانته‌آ بهرام در گرد‌همایی عوامل پوست شیر برای اکران مردمی قسمت پایانی این سریال پرمخاطب در پردیس سینمایی لوتوس، بدون حجاب اجباری حاضر شد.

این اقدام از سوی شمار زیادی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی تحسین شد و بسیاری، شجاعت خانم بهرام را ستودند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
امروز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید