عطایی: غیبت عبادی‌پور ربطی به کاپیتانی ندارد، غفور تشکرکرد، موسوی و والیبال بهم نیاز دارند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۷

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره عدم حضور دو ستاره اصلی تیم گفت: پدر شدن میلاد عبادی‌پور، کاپیتان تیم ملی و مصدومیتش باعث شد که در لیگ ملت‌ها حضور نداشته باشد. غیبت او ربطی به کاپیتانی ندارد. با امیر غفور‌ هم‌ صحبت کردم، او گفت که آمادگی حضور در تیم ملی را ندارد

عطایی درمورد بازگشت موسوی گفت: در مورد موسوی باید بگویم که وی عاشق والیبال است. دعوت از ستاره‌ها همیشه در تفکرات ما وجود داشت. همیشه معتقد بودم که باید به تعداد زیادی از بازیکنان فرصت بدهیم. فکر می‌کنم این فرصت هم داده شد.ما با همین کار توانستیم امین اسماعیل نژاد را به والیبال جهان معرفی کنیم. در ۱۰ سال اخیر موسوی کمک زیادی به والیبال کرد. موسوی و والیبال به هم مدیون هستند. والیبال به موسوی نیاز دارد و وی با تمام توان در خدمت تیم ملی است.

سرمربی تیم ملی درخواست محمد موسوی برای پروازهای بیزینس کلاس گفت: وی چنین درخواستی را مطرح کرده که کاملاً درست است اما هر پرواز بیزینس بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون برای هر نفر هزینه دارد و این فراتر از توان فدراسیون والیبال است. والیبال در حال حاضر مهم‌ترین و پر افتخارترین ورزش گروهی ماست که نیازمند کمکی بزرگ بیرون از سیستم فدراسیون است. ما در سه هفته باید پروازهایی به ژاپن، هلند و آمریکا داشته باشیم. دولت باید نگاه ویژه‌تری به والیبال داشته باشد.

عطایی در مورد محرومیت امیرحسین توخته به دلیل دوپینگ گفت: اشتباه بزرگ توخته در این بود که هنگام تست دوپینگ اعلام نکرد از چه دارویی استفاده کرده است. او برای درمان بیماری کلیوی خود از داروی ممنوعه استفاده کرده بود که دوپینگ به حساب نمی‌آید اما در لیست داروهای ممنوعه قرار دارد.

سرمربی تیم ملی والیبال درباره شرایط صعود ایران به المپیک گفت: انتخابی المپیک شرایط سختی دارد. تیم‌ها در سه گروه هشت تیمی مسابقه می‌دهند. روال صعود پیش از این بارها اعلام شده است. برای ما خوب است که تیم‌هایی که بالاتر از ایران قرار دارند صعود کنند تا در مرحله بعدی کار برای ما راحت تر باشد. ایران تاکنون هیچ وقت در این مرحله المپیکی نشده و از مسیر آسیا به المپیک رسیده‌ایم.

تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۴۰۲ در چهار رویداد مهم لیگ ملت‌های والیبال، قهرمانی مردان آسیا، بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک باید حاضر شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.