آرش برهانی: استراماچونی یک فرصت دیگر به استقلال می‌داد، راه دوری نمی‌رفت!

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۶

آرش برهانی، مدیر آکادمی استقلال و مهاجم پیشین این تیم درباره حذف قهرمان ایران از آسیا گفت: استراماچونی می‌داند که چقدر اینجا دوستش داشتند. حتی هواداران به خاطر او چندبار تجمع کردند. به خاطر هوادارانی که این تیم را عاشقانه دوست داشتند اگر یک فرصت دیگر می‌داد راه دوری نمی‌رفت!

برهانی به روزنامه فرهیختگان گفت: «امیدوارم همه این اتفاقات تجربه بشود که دیگر استقلال به این وضعیت نیفتد. هوادار دیگر تحمل ندارد. این در حالی است که یک فاجعه رخ داده اما بعضی‌ها چون داغ هستند نمی‌دانند چه بلایی بر سر استقلال آمده است و هنوز ابعاد آن به‌طور کامل مشخص نشده است و معتقدم یک فاجعه در سطح ملی رخ داده است.»

برهانی درباره شکایت استراماچونی گفت: «به نظر من استراماچونی می‌توانست با توجه به شناختی که از هواداران و شرایط تیم داشت در این برهه زمانی یک فرصت دیگر به باشگاه می‌داد تا استقلال از آسیا حذف نشود. اما در دنیای حرفه‌ای فوتبال این چیزها احساساتی نیستند و برخلاف استوری‌هایی که می‌گذارند و مصاحبه‌هایی که می‌کنند به این چیزها فکر نمی‌کنند و فقط پول‌شان را می‌خواهند. پول‌شان از حذف استقلال هم مهم‌تر است. اصلا این مربی این کارها را کرد تا باشگاه را تحت فشار بگذارد تا به پولش برسد.»

مدیر آکادمی استقلال درباره ساپینتو هم گفت:«ساپینتو که نشان داده واقعا مربی بزرگی است. هوادارانی که امروز با وجود حذف از آسیا هستند، همه دلخوشی‌شان، این تیم و نفرات، با این کیفیت بازی و حضور سرمربی بزرگی مانند ساپینتو است. الان هم که به پایان فصل نزدیک می‌شویم حفظ ساپینتو برای فصل بعدی از نان شب هم برای استقلال واجب‌تر است. این مربی امسال وقتی آمد تیم را بسته بودند و به وی تحویل دادند و حتی برای نیم‌فصل هم هیچ بازیکنی به این تیم اضافه نشد.»
او کنایه‌ای هم به پرسپولیس زده است: «نکته عجیب‌تر این است که درحالی‌که ما حذف شدیم برخی تیم‌های دیگر از حضور در آسیا صحبت می‌کنند. پرسپولیسی‌ها دارند تمام تلاش خود را می‌کنند تا مجوز حرفه‌ای را بگیرند، اما اینکه بخواهند به آسیا بروند خودشان هم می‌دانند که زود است به این مسائل فکر کنند.»

او گفت: «سهمیه‌های قطعی تا اینجا استقلال و نساجی بودند و هنوز قهرمان‌های امسال باشگاهی ایران مشخص نشده‌اند. ضمن اینکه وقتی هر دو تیم دارای مالکیت مشترک هستند، پس این مشکل همچنان برای هر دو باشگاه پابرجاست و تا زمانی که حل نشود هیچ‌کدام از دو تیم نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای را بگیرند و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند. به نظر می‌رسد دوستان می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و انگار از برخی مسائل مطمئن هستند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
خبر

شنیداری

پادکست‌ها