دادستانی هیچ پرونده‌ای برای استادیوم درحال فروپاشی آزادی باز نکرده‌است

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۶

با وجود اینکه مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پیشتر گفته بود دادستانی بخشی از ورزشگاه آزادی را مسدود کرده، دادستان تهران گفته که درباره ورزشگاه آزادی هیچ پرونده قضایی تشکیل نشده است. این درحالی است که هشدارها درباره مرگبار بودن حضور تماشاگران در استادیوم آزادی از سال پیش داده شد.

در مسابقات پایانی فصل گذشته فوتبال ایران خبرها و تصاویر مختلفی از نشست سکوهای تماشاگران و وضعیت بحرانی در طبقه دوم جایگاه تماشاگران منتشر شد. حمزه شکیب، رییس سازمان نظام مهندسی دراین‌باره گفته بود: «ایراد اصلی مربوط به طبقه دوم ورزشگاه است؛ترک‌ها طره‌های طبقه دوم آشکار است و شرایط بحرانی دارد. از نظر من ایراد اصلی در این طبقه است که باید برایش فکر اساسی شود.»

پیش از شکیب، احمد مددی، مدیر پیشین ورزشگاه آزادی در هشدارهای صریح‌تری، گفته بود: «ورزشگاه آزادی با پدیده «شکست سکوها» مواجه شده و با توجه به اینکه زیر این سکوها عمق وجود دارد و احتمال آسیب و حادثه است. در یک سال اخیر بارها تعداد زیادی از سکوها در مناطق مختلف فرو ریخته‌اند و مجبور به ترمیم‌های مقطعی شدیم، مستندات آن هم موجود است. در آخرین بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان در لیگ گذشته هم شاهد بودید که قسمتی از سکوها برگشت.»

با این حال، علی صالحی، دادستان تهران در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با بحث ایمن سازی ورزشگاه آزادی پرونده ویژهای در دادستانی تهران تشکیل شده است، یا خیر؟ به ایسنا گفته است: «بحث ساختمان‌های ناایمن در تمام حوزه‌ها چه اماکن ورزشی و چه سایر بخش‌ها، توسط دادستانی تهران در حال پیگیری است. در حال حاضر در این رابطه پرونده خاصی تشکیل نشده، اما به صورت جدی این موضوع در دستور کار ما قرار گرفته و به آن ورود کرده و مراتب این امر در حال پیگیری قضایی است.»

او گفته: اگر در نقطه‌ای مشاهده کنیم که امنیت جانی مردم به خطر افتاده است، به صورت جدی و قاطع به موضوع ورود کرده و طبق قانون با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

شنیداری

پادکست‌ها