تاج: برای حضور زنان در استادیوم، حجاب و شئونات اسلامی برای ما مهم است

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۲۵

مهدی تاج، درباره حضور زنان در مسابقات فوتبال باشگاهی گفت: دیروز جلسه مفصلی با وزیر ورزش و «ارکان مرتبط» داشتیم. برای لیگ باید کار برنامه‌ریزی شده‌ای انجام بدهیم و با حفظ شئونات اسلامی و حفظ الزاماتی که در کشور داریم. رعایت قوانین و حفظ حجاب و شئونات اسلامی برای ما مهم است.

درحالی که ۵ هفته بیشتر به پایان لیگ برتر نمانده است، مهدی تاج، رئیس فدراسیون خبر داده که در جلسه ای با حمید سجادی، وزیر ورزش و «ارکان مرتبط» دستور رئیسی، رئیس جمهوری درباره حضور زنان در استادیوم‌ها را بررسی کرده است: دیروز جلسه مفصلی با وزیر ورزش و ارکان مرتبط داشتیم. خوشحالم که ریاست جمهوری نظر داده بودند که چنین جلسه ای برگزار شود. الزامات فیفا و ای اف سی را به طور مفصل شرح دادیم که از سال ۲۰۱۷ چند نامه آمده است چطوری جواب دادیم و اتفاقات خوبی هم رقم زدیم.

تاج گفت: همین دو بازی اخیر تیم ملی با حضور قلعه نویی زنان را به ورزشگاه راه دادیم. اما الان هیچ مانعی برای تیم ملی نیست. برای لیگ باید کار برنامه ریزی شده ای انجام بدهیم و با حفظ شئونات اسلامی و حفظ الزاماتی که در کشور داریم و آن هم برای ما بسیار بسیار مهم است. همانطوری که آن قوانین اهمیت دارد، رعایت قوانین و حفظ حجاب و شئونات اسلامی هم برای ما مهم است و اتفاق بدی در ورزشگاه ها رخ نخواهد داد اگر زنان را به ورزشگاه ها راه بدهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین درباره صدور مجوز حرفه‌ای گفت: صبح امروز جلسه ای با مسئولان کمیته مجوز صدور حرفه ای گذاشتیم و خوشبختانه پرسپولیس شرایط خوبی دارد و اسناد طلب رادوشوویچ را تحویل داده که طلبش را پرداخت کرده است. چیزی که قبلا گفتم اگر پرسپولیس این بدهی را ندهد حذف می شود. این هشدارها را می دادیم که این اتفاق رخ ندهد. خوشبختانه این کار را انجام داد.

او گفت: در مورد طلب استراماچونی هم مدام می‌گوییم تا حداقل پولش را باشگاه بدهد. ممکن است استقلال به دلیل صدور مجوز حرفه ای آن تاثیر اولیه را نداشته باشد اما تنبیهات بعدی در مورد این باشگاه انجام نخواهد شد.

تاج در مورد تکلیف کادرفنی تیم امید گفت: این مسایل در حال انجام است. دیروز جلسه ای با قلعه نویی داشتم و نظرات او را در مورد تیم ملی امید هم گرفتیم و به زودی در هفته آینده سرمربی معلوم می شود اما معنای این کار تشکیل تیم و تشکیل اردو نیست زیرا در این ۵ هفته آخر لیگ امکان تشکیل اردو نیست و لیگ بسیار حساس است.

تاج همچنین از جلسه شورای امنیت کشور برای موضوع بدهی‌ها و درآمد استقلال و پرسپولیس خبر داد: باید همه تلاش کنیم و دست به دست هم بدهیم که به هر جهت منابع درآمدی پایداری برای فوتبال کشور فراهم کنیم. در جلسه شورای امنیت کشور جلسه ای بود آنجا گفتم تا منابع پایدار درست نکنیم این اوضاع را در باشگاه ها داریم و این باشگاه و آن باشگاه حذف می شود. مگر باشگاه هایی که وصل به کارخانه های بزرگ هستند.

او گفت: استقلال و پرسپولیس که هواداران زیادی هم دارند اسپانسر جدی و درآمد پایدار ندارند. خصوصی سازی هم این دو باشگاه را به مردم واگذار کرده و امیدوارم این کار درستی که انجام شده به درستی ادامه پیدا کند و دچار اشکالاتی نشویم که مردم سهامی خریداری کرده باشند و با ضررهایی روبه رو شوند.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
خبر
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید