دیدار سارا خادم‌الشریعه با روبرتو کارلوس و رئیس باشگاه رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

سارا خادم الشریعه، استادبزرگ شطرنج ایران با روبرتو کارلوس و فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید دیدار کرد. خادم‌الشریعه پس از حضور بدون حجاب اجباری در آخرین مسابقات جهانی خود در سال ۲۰۲۲، به اسپانیا مهاجرت کرد. او شب گذشته به همراه همسرش در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو حضور یافت.

سارا خادم الشریعه بازی رئال مادرید برابر ویارئال را از هم تماشا کرد. رئال این بازی خانگی را ۲-۳ باخت.

سارا خادم‌الشریعه که در مسابقات آلماتی قزاقستان، بدون حجاب مسابقه داد، اوایل سال میلادی ۲۰۲۳ با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا دیدار کرد. سانچز پس از این دیدار نوشت که از زنانی مثل خادم‌الشریعه حمایت می‌کند: «امروز از سارا خادم، استاد بزرگ شطرنج، زنی که الهام بخش من است، بسیار آموخته ام.»

این دیدار کاملا دوستانه در دفتر کار نخست وزیر اسپانیا انجام شد. خادم الشریعه و سانجز در این دیدار خصوصی درباره برابری حقوق زنان و خیزش سراسری مردم ایران صحبت کردند.

استاد بزرگ شطرنج ایران همچنین یک ماه پیش و به مناسبت روز جهانی زن در شهرداری مادرید جایزه زن سال را دریافت کرد. استاد بزرگ شطرنج ایران در این مراسم با اشاره به قتل حکومتی مهسا امینی و اعتراضات در ایران گفت: برای آینده ای تلاش کنیم که در آن هر زن بتواند بدون ظلم و خشونت زندگی کند.

جایزه زن سال شهر مادرید هرسال به مناسبت روز جهانی زن از سوی شهرداری این شهر اهدا می شود، امسال با هدف حمایت از زنان ایران به سارا خادم الشریعه اهدا شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.