مسیح علینژاد به ایران‌اینترنشنال: تهدیدات جمهوری اسلامی مرا برای مبارزه مصمم‌تر کرده است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

مسیح علینژاد درباره حکم چهارسال زندان برای نیلوفر بهادری‌فر در پرونده تلاش برای ربودن این فعال سیاسی، به ایران‌اینترنشنال گفت این دادگاه زنگ خطری برای کسانی است که با جمهوری اسلامی مرواده دارند. او تاکید کرد تهدیدهای موجود، او را برای مبارزه با جمهوری اسلامی مصمم‌تر کرده است.

این چهره سرشناس مخالف جمهوری اسلامی گفت: «این دادگاه یک زنگ خطر برای همه ایرانیان خارج کشور است که باید مراودات خود را با جمهوری اسلامی قطع کنند. این تازه آغاز ماجراست و امیدوارم همه ما سربلند بیرون بیاییم، زیرا تا جمهوری اسلامی هست، داخل‌نشین و خارج‌نشین امنیت نخواهند داشت.»

مسیح علینژاد به ایران‌اینترنشنال گفت اگرچه توطئه‌های جمهوری اسلامی علیه جان او، زندگی خصوصی‌اش را تحت تاثیر منفی قرار داده، اما او را در مبارزه با این رژیم مصمم‌تر کرده است.

این فعال سیاسی با اشاره به فشارهای جمهوری اسلامی علیه خانواده‌های متعرضان کشته شده، از جمله خانواده‌های حمیرضا روحی و پویا بختیاری، گفت: «حکومت هرچه فشارها را بیشتر می‌کند، اراده مردم برای مبارزه بیشتر می‌شود.»

او افزود: «نباید امید و قدرت خود را از دست بدهیم و باید با پشتکار در همه جا جمهوری اسلامی را رسوا کنیم و دست از مبارزه نکشیم.»

مسیح علینژاد گفت: «در دادگاه تاکید شد نیلوفر بهادری آگاهانه تحریم‌های نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی را دور می‌زده و با آنها بیش از نیم میلیون دلار مراوده داشته است.»

او خاطرنشان کرد: طبق گفته اف‌بی‌آی و قاضی دادگاه، دستگاه اطلاعاتی ایران نقشه‌های تروریستی خود را افشا نمی‌کند و طبیعی است که نیلوفر بهادری از نقشه ربودن من بی‌خبر بوده باشد، اما نمی‌توان گفت کسی که با این نهادها همکاری می‌کند، از چهره «دیوصفت» آنها بی‌خبر است.

مسیح علینژاد گفت: قاضی دادگاه گفت نیلوفر بهادری با محمود خاضعین، از متهمان پرونده توطئه ربایش مسیح علینژاد، حساب مشترک داشته و برای مراوده با این مامور جمهوری اسلامی بیش از ۱۰۰ بار به بانک مراجعه کرده است.

دادگاه فدرال نیویورک جمعه نیلوفر بهادری‌فر، شهروند ایرانی-آمریکایی را به جرم نقض تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و حمایت مالی از عناصر اطلاعاتی ایران که قصد ربودن مسیح علینژاد را داشتند، به ۴ سال زندان محکوم کرد.

مسیح علینژاد در واکنش به این حکم نوشت: «عدالت نهایتا اجرا خواهد شد، امروز مزدوران جمهوری اسلامی و فردا نوبت خامنه‌ای، رئیسی، خاتمی و سایر جنایتکاران جمهوری اسلامی خواهد شد.»

در تیر ماه ۱۴۰۰ اف‌بی‌آی از خنثی کردن توطئه ربایش مسیح علی‌نژاد از خاک آمریکا و انتقال او به ایران خبر داد.

طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، دستگاه اطلاعاتی ایران، دست کم از ژوئن ۲۰۲۰ در حال طراحی برای ربودن مسیح علی‌نژاد و انتقال او به ایران از مسیر ونزوئلا بوده و در این مدت منزل علی‌نژاد و اطرافیان او را با تجهیزات عکس‌برداری و فیلمبرداری تحت نظر داشتند.

بنابر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، تیم اطلاعاتی جمهوری اسلامی به رهبری علیرضا فراهانی، در حال برنامه‌ریزی‌‌ برای ربودن علی‌نژاد از منزلش تا ساحل و یافتن قایق تندرو برای انتقال او به ونزوئلا بوده‌اند. این تیم قبلا در کانادا، بریتانیا و امارات قربانیان دیگری را هدف قرار داده بودند.

طبق این بیانیه، تیم اطلاعاتی ایران با ارائه مدارک جعلی و دروغ گفتن درباره هدف خود، به تهیه ابزارهای جاسوسی اقدام می‌کردند و در چند مورد در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای تحت نظر گرفتن قربانی از کارآگاه‌های خصوصی استفاده کردند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
جهان‌نما
آستانه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید