علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با مقام‌های حکومت کشف حجاب را حرام شرعی و سیاسی خواند و ابراز اطمینان کرد چالش‌های جمهوری اسلامی در اعمال حجاب اجباری برطرف شود. خامنه‌ای همچنین اقتصاد ایران را «کج‌وکوله و ناموزون» خواند.

خامنه‌ای گفت: «در مسئله پوشش، حجاب، محدودیتی شرعی و قانونی است نه محدودیتی دولتی، و کشف حجاب نیز هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی.»

رهبر جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد بسیاری از کسانی که کشف حجاب می‌کنند از «پشت پرده تحریک به این کار، یعنی دستگاههای جاسوسی دشمن»، مطلع نیستند.

او افزود: «اگر بدانند پشت کشف حجاب و مبارزه با حجاب چه کسانی و دستگاههایی هستند، این کار را نمی‌کنند چون خیلی از آنها اهل دین و تضرع و ماه رمضان و دعا هستند.»

خامنه‌ای درباره چالش‌های جمهوری اسلامی در اعمال حجاب اجباری ابراز اطمینان کرد که «این مسئله قطعاً حل خواهد شد» و گفت: «البته همان‌طور که دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، مسئولان نیز باید نقشه و برنامه داشته باشند که دارند و باید از انجام کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه پرهیز شود.»

با آغاز انقلاب «زن، زندگی، آزادی» در اواخر شهریور ماه سال گذشته و پس از کشته شدن ژینا (مهسا) امینی در قرارگاه گشت ارشاد، بسیاری از زنان در شهرهای ایران نافرمانی مدنی خود را علیه حجاب اجباری نشان دادند و از پوشیدن روسری در خیابان‌ها و اماکن عمومی سر باز زدند.

این موضوع به مذاق سیاستمداران، مقامات و وابستگان حکومت جمهوری اسلامی خوش نیامده و در این مدت ده‌ها طرح از سوی دولت یا مجلس برای مقابله با آنچه «کشف حجاب» خوانده می‌شود، ارائه شده است.

خامنه‌ای در بخش دیگری از اظهارات خود بر رفع مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد و گفت: تاثیر اقتصاد «کج‌وکوله و ناموزون» اقتصاد کشور بر مسائل اجتماعی و فرهنگی نباید نادیده گرفته ‌شود.

او گفت: «گاهی شده که ما تورم را توانستیم کنترل کنیم، اما از آن طرف با رکود همراه بوده است.»

رهبر جمهوری اسلامی بر لزوم حل مشکلات اقتصادی از طریق ارتباطات خارجی تاکید کرد و گفت: «ارتباط خارجی فقط ارتباط با آمریکا و با چهار کشور اروپایی که نیست. دنیا دویست و خرده‌ای کشور هستند. این‌ها هرکدام یک ظرفیتی‌اند.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید