آتش‌سوزی گسترده در سه انبار الکترواستیل مشهد؛ منابع رسمی از مهار آتش خبر دادند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵

منابع رسمی از مهار آتش‌سوزی انبار کارخانه الکترواستیل مشهد پس از چهار ساعت خبر دادند. در حالی که ساعتی پیش آتش‌نشانی درباره سرایت آتش به مخزن گاز کارخانه ابراز نگرانی کرده بود، تازه‌ترین خبرها می‌گویند با وجود انفجارهای پی‌درپی، گسترش آتش به مخزن گاز رخ نداده است.

محسن داوری، فرماندار مشهد مدعی شد آتش‌سوزی این واحد تولیدی پس از حدود چهار ساعت «بدون هیچ‌گونه خسارت جانی» مهار و همچنین از سرایت آن به سایر کارگاه‌های تولیدی اطراف و سوله‌های دارای کپسول گاز جلوگیری شده است.

پیش از این مسوولان آتش‌نشانی مشهد خبر داده بودند حدود ۱۵۰ آتش‌نشان و ۶۰ خودروی آتش‌نشانی و چندین تانکر آبیاری فضای سبز شهرداری در محل حادثه حاضر شده و برای خاموش کردن آتش تلاش می‌کنند.

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داده بود به دلیل گستردگی آتش‌سوزی، دود غلیظی منطقه را فرا گرفته و هنوز خبری درباره شمار و وضع مصدومان منتشر نشده است.

این آتش‌سوزی حدود ساعت هفت صبح به وقت محلی شروع شد و به سرعت حدود دو هزار متر از انبار کارخانه تولید لوازم خانگی الکترواستیل را در برگرفت که به دلیل حجم بالای آتش، بخش زیادی از انبار تخریب شد.

در پی وقوع انفجارهای پی‌در‌پی در این محوطه، روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد از تلاش نیروهای عملیاتی این سازمان برای جلوگیری از سرایت آتش به انبار‌های مجاور و مخزن گاز کارخانه خبر داد و گفت که باید تلاش شود آتش به آن نرسد.

مهدی رضایی، معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد ساعتی بعد خبر داد که از سرایت آتش به مخزن گاز جلوگیری شده است.

انبار کارخانه الکترواستیل در جاده جدید مشهد به قوچان واقع شده و به گفته شهروندان، از زمان شروع آتش‌سوزی، بزرگراه‌های اصلی این محدوده مسدود شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

۲۴
جهان‌نما
۲۴

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید