حواشی فهرست نهایی تیم ملی فوتبال زنان؛ ستاره‌هایی که حذف شدند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۹

فهرست نهایی تیم ملی فوتبال زنان برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس اعلام شد. فهرستی که حواشی بسیار دارد و نشان دهنده وضعیت آشفته اردوی تیم ملی فوتبال زنان است.

از غایبان بزرگ این فهرست، فاطمه عادلی، مدافع خوش نقش سپاهان است. چند روز پیش، ۱۴ ملی‌پوش فوتبال زنان، در اعتراض به شرایط نامناسب اردو، نامه‌ای اعتراضی به کادر فنی نوشته و حضور در تمرینات را تحریم کردند. پس از آن، رسانه‌های فوتبال زنان در ایران از خط خوردن نویسنده این نامه اعتراضی خبر داده بودند.

این دومین بار است که نام این ملی‌پوش قدیمی از فهرست مریم آزمون، سرمربی تیم ملی، خط می‌خورد. عادلی پیش‌تر و به دلیل انجام حرکت نمادین در حمایت از اعتراضات مردمی، پس از گلزنی در بازی‌های لیگ برتر از فهرست تیم ملی خط خورده بود.

پس از برکناری مریم ایران‌دوست از هدایت تیم ملی، مریم آزمون چهره نه چندان موفق فوتبال زنان جای او را گرفت. او، مریم جهان‌نجاتی، مربی موفق شهرداری سیرجان را به عنوان دستیار خود انتخاب کرد. انتخابی که به نظر می‌رسد در حواشی ایجاد شده پیرامون فهرست نهایی تیم ملی تاثیرگذار بوده، چرا که جهان‌نجاتی به دنبال اختلافات شدید با برخی بازیکنان شهرداری سیرجان و دو دستگی در رختکن این تیم، از این باشگاه جدا شد.

اتفاق عجیب‌تر در تیم مریم آزمون، انتخاب فاطمه عزیزی، دروازه‌بان ۲۷ ساله شاغل در لیگ برتر زنان به عنوان مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی است. انتخابی سوال‌برانگیز که حواشی و انتقادهای بسیاری به دنبال داشته.

ملیکا محمدی، دیگر مدافع مطرح فوتبال ایران، دیگر غایب بزرگ فهرست نهایی است. شهناز جعفری‌زاده، زهرا سربالای مدافع خاتون بم، هستی فروزنده و رقیه جلال‌نسب هافبک‌های شهرداری سیرجان و عارفه سیدکاظمی، دروازه‌بان این تیم از دیگر نفراتی هستند که غیبت نام آن‌ها در فهرست نهایی، سوالات بسیاری ایجاد کرده.

هم‌چنین سارا ظهرابی‌نیا، مدافع سپاهان و کاپیتان تیم ملی زنان که نامش در این فهرست نیست، امروز در مصاحبه‌ای گفت دلیل خط خوردنش از تیم ملی نه مصدومیت که مشکلات شخصی مریم جهان‌نجاتی، مربی تیم ملی با اوست. ظهرابی‌نیا در گذشته شاگرد مریم جهان‌نجاتی در شهرداری سیرجان بود.

تیم ملی فوتبال زنان ایران از ۱۶ تا ۲۲ فروردین در میانمار و در گروه دوم رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف تیم‌های بنگلادش، مالدیو و میانمار خواهد رفت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

شنیداری

پادکست‌ها