استقلال در آستانه حذف از آسیا؛ خبر تامین طلب استراماچونی، فیک بود؟

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۷

مدیران باشگاه استقلال درحالی در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ خبر از تامین طلب استراماچونی از طرف اسپانسر اصلی باشگاه، همراه اول دادند که در ۱۰ روز گذشته خبرهای متناقضی دراین‌باره منتشر شده؛ امروز خبر رسید اسپانسر حاضر نشده طلب استراماچونی را پرداخت کند و این یعنی حذف استقلال از آسیا.

خبر غیرقطعی تامین طلب استراماچونی که به سبک فتح‌الله‌زاده برای دل‌خوشی هواداران داده شد، نه تنها هنوز قطعی نشده که حتی همان زمان باعث بهم‌ریختن اردوی استقلال شد و بازیکنان را به اعتصاب واداشت. گفته شده استقلال می‌خواسته درآمد اسپانسری سال آینده را پیش‌خور کند.

اما حالا خبرآنلاین نوشته که «در فاصله ۷۲ ساعته تا مهلت پایانی AFC برای تکمیل پرونده باشگاه‌ها تا مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا پرونده بدهی استقلال‌ به استراماچونی همچنان بسته نشده است. امید مدیران استقلال به کمک دولت از طریق اسپانسرینگ همراه اول به بن‌بست رسیده است، گویا مدیران این شرکت اقتصادی نمی‌خواهند پولی پرداخت کنند.»

استقلال باید تا دهم فروردین پرونده طلبکاران داخلی و خارجی را ببندد تا بتواند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کند. استقلال اگر تکلیف پرونده سرمربی سابق خود را مشخص نکند، خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان را هم به جان خریده است.

فرهیختگان به نقل از یکی از نزدیکان استراماچونی نوشته: اگر بدهی استقلال تا مهلت نهایی که فیفا اعلام کرده پرداخت نشود استقلالی‌ها به صورت قطعی از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی در مرحله اول محکوم شده.

به نوشته خبرورزشی، پیش‌تر عنوان شده بود که بدهی استراماچونی با درخواست وزارت ورزش و جوانان توسط قطری‌ها پرداخت شده است و یا اینطور گفته شد که این پول از سوی دولت پرداخت شده است اما تا اکنون هیچ اقدامی در خصوص پرداخت بدهی مربی ایتالیایی انجام نشده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها