پرونده کهنه باز شد؛ پادوانی ۱۰۰ هزار دلار از استقلال خواست اما پولی وجود ندارد

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴

درحالی که همه نگاه‌های هواداران استقلال به جبران بدهی هنگفت استراماچونی است، اما پادوانی، مدافع سابق استقلال گفته که وکیلش درخواستی را به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال و فیفا با بازگشایی پرونده موافقت کرده است: «من شماره حساب به استقلال ارسال کردم ولی به من گفتند که پولی ندارند.»

استقلال باید تا دهم فروردین پرونده طلبکاران داخلی و خارجی را ببندد تا بتواند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کند. استقلال اگر تکلیف پرونده سرمربی سابق خود را مشخص نکند، خطر از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم به جان خریده است.

برخی رسانه‌های ایران نوشته‌اند در صورتی که استقلال نتواند تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ مطالبات این سرمربی ایتالیایی را پرداخت کند پنجره نقل و انتقالاتی اش هم بسته خواهد شد. البته این موضوع جدا از بحث صدور مجوز حرفه‌ای دنبال شده است!

فرهیختگان به نقل از یکی از نزدیکان استراماچونی نوشته: اگر بدهی استقلال تا مهلت نهایی که فیفا اعلام کرده است پرداخت نشود استقلالی‌ها به صورت قطعی از ۳ پنجره نقل و انتقالاتی خود در مرحله اول محکوم شده و در مراحل بعدی کار به کسر امتیاز، سقوط از لیگ برتر و درنهایت تعلیق تیم ملی و فدراسیون فوتبال ایران کشیده خواهد شد.

حالا در این میان پرونده پادوانی هم به جریان افتاده است. پادوانی و استقلال مدت هاست که درگیر یک پرونده حقوقی هستند. این بازیکن پیش از این با کشاندن پرونده خود به دادگاه عالی ورزش خواستار غرامت ۹ میلیون دلاری شده بود اما این دادگاه این دادخواست را رد کرده و به نفع استقلال رای داد. با این حال، او از دادن شماره حساب خود امتناع کرده بود تا پرونده پزشکی خود را به دادگاه فدرال سوئیس ارسال کند.

به نوشته ورزش سه، پادوانی با جواب منفی استقلال مواجه شده است. پادوانی گفت: بله من شماره حساب خودم را برای باشگاه استقلال ارسال کردم ولی مدیران به من اعلام کردند که مبلغی برای پرداخت ندارند. فیفا به باشگاه مهلت داده است تا مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را به حسابم واریز کنند ولی آنها می گویند پولی برای پرداخت به من ندارند. وکیل من درخواستی را به فیفا ارسال کرد و فیفا با بازگشایی پرونده من در مقابل استقلال موافقت کرده است. اکنون باید منتظر مراحل بعدی باشیم.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
اقتصاد و بازار
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها