روز جمعه ۲۶ اسفند، مردم زاهدان برای بیست‌و‌چهارمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمدند. معترضان در هوای بارانی این شهر تظاهرات کردند و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

پس از جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر، مردم این شهر و برخی دیگر از شهرهای استان سیستان و بلوچستان هر هفته به صورت مداوم تظاهرات خیابانی بر پا کرده و خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شده‌اند.

روز ۲۶ اسفند نیز به روال هفته‌های گذشته، مردم معترض زاهدان پس از نماز جمعه راهپیمایی برگزار کرده و شعارهایی چون «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» سر دادند.

مردم زاهدان در تظاهرات خود شعار «می‌میریم می‌میریم ذلت نمی‌‌پذیریم» نیز سر دادند.

معترضان در تجمع خود همچنین شعار دادند: «برادر شهیدم، خونت‌ رو پس می‌گیرم ...»

این معترضان در تجمع اعتراضی خود شعار دادند: «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی ...»

«امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» از دیگر شعارهای مردم زاهدان بود.

تجمع‌کنندگان همچنین شعار «جمهوری اعدامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سر دادند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم زاهدان در تجمع اعتراضی خود شعار دادند: «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران ...»

هفته گذشته (۱۹ اسفند) هم معترضان در زاهدان با وجود محاصره شدن از سوی نیروهای امنیتی، تظاهرات خود را با فریاد «آزادی آزادی آزادی» در خیابان‌ها برگزار کردند.

در هفته‌های اخیر نیروهای نظامی، انتظامی و نیز نیروهای موسوم به «لباس شخصی» به صورت مستمر در اطراف خیابان‌های منتهی به مسجد مکی و مصلای زاهدان حضور داشته و فضایی امنیتی و نظامی بر این شهر حاکم است.

این فضای امنیتی و نظامی بارها مورد انتقاد عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان قرار گرفته است.

مولوی عبدالحمید در خطبه‌های نماز جمعه امروز خود نیز با انتقاد از این فضای امنیتی که «کشور را به زانو درآورده و اقتصاد را فلج کرده» است، گفت: «امروز در سراسر ایران نگاهی نظامی و امنیتی حاکم است اما هیچ کشوری که نگاه حاکمش امنیتی و نظامی باشد، توسعه پیدا نمی‌کند.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
میراث ناملموس

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید