امیر قلعه‌نویی، سرمربی پیشین تیم‌های استقلال و سپاهان و سرمربی گل‌گهر سیرجان در لیگ امسال رسما به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد.

در هفته های گذشته گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره گزینه‌های فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی فوتبال مطرح شده بود، از فلیکس سانچز، مربی پیشین قطر، مورایس، سرمربی فعلی سپاهان و پاکو خمس، سرمربی فعلی تراکتور تا حسین فرکی، و ساکت الهامی. اما فدراسیون فوتبال نتوانست با گزینه‌های خارجی به تفاهم برسد و در آخرین ساعات، سانچز هم به اکوادور رفت.

اکنون اما قرار است امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی بنشیند، ژنرال آبی‌ها که در چند فصل گذشته در گل‌گهر سیرجان بوده و در نیمه بالایی جدول باقی‌مانده است، عمده افتخارات فوتبالش را در سپاهان و استقلال بدست آورده.

قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۷ بود. او پس از جام جهانی ۲۰۰۶ و ماجراهای تیم آن دوره، جایگزین برانکو شد. اما در یک چهارم نهایی جام ملت‌ها به کره جنوبی باخت و به نیمه نهایی نرسید.

مهدی تاج با برنامه خواستن از چند مربی داخلی، باعث دلخوری قلعه‌نویی شده بود. پس از این اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال از تاج خواستند از قلعه‌نویی عذرخواهی کند تا دوباره مذاکرات را با او شروع کنند.

مهدی تاج هم نه در یک جمع ورزشی و فوتبالی و یا حتی رسانه‌ای، بلکه در جلسه داخلی یک گروه سیاسی از قلعه‌نویی عذرخواهی کرد، شرطی که گفته شده ژنرال برای پذیرش نیمکت تیم ملی گذاشته است.

تاج در نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی دراین‌باره گفت: «در اینجا جا دارد از مربیان داخلی خوبی که طی این روزها نام آنها مطرح شد و دلخوری‌هایی به وجود آمد عذرخواهی کنم بدیهی است هدف ما این نبود که موجبات دلخوری کسی فراهم شود.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید