وزارت خزانه‌داری آمریکا در روز جهانی زن و و در هماهنگی با اتحادیه اروپا، بریتانیا و استرالیا، در دهمین مجموعه تحریم‌های خود پنج مقام جمهوری اسلامی و سه شرکت دخیل در سرکوب خیزش انقلابی مردم ایران را تحریم کرد.

به موجب این تحریم‌ها، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در آمریکا مسدود شده و معامله با آنها ممنوع می‌شود.

عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، حبیب شهسواری فرمانده سپاه استان آذربایجان غربی، علی چهارمحالی مدیرکل زندان‌های استان البرز، داریوش بخشی، رییس زندان مرکزی ارومیه، ومهدی امیری، معاون مدیرکل نظارت بر فضای مجازی دادستانی کل کشور،مقام‌های تحریم شده در این فهرست هستند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت ناجی پاس، موسسه ناجی پارس امین، ارائه کننده خدمات حفاظتی و امنیتی با مجوز نیروی انتظامی، و شرکت انطباق گستر سپهر، تولید کننده تجهیزات امنیتی برای فرماندهی انتظامی ایران، را تحریم کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به دور جدید تحریم‌های آمریکا و متحدانش در روز جهانی زن علیه جمهوری اسلامی به دلیل نقض حقوق بشر گفت: ایالات متحده با زنان ایران که با وجود وحشی‌گری رژیم، بی‌باکانه ایستاده‌اند اعلام همبستگی می‌کند.

رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات‌متحده در امور ایران، نیز در واکنش به این تحریم‌ها گفت: این تحریم‌ها نشان می‌دهد جهان مردم ایران را فراموش نکرده و به پاسخگو کردن ناقضان حقوق آنها ادامه خواهد داد.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید