دو عضو سنای استرالیا خواستار تحقیقات مستقل درباره حمله‌های شیمیایی به مدارس ایران شدند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۸

کلر چندلر و دیوید ون، دو عضو سنای استرالیا، با ارسال پیام‌های ویدیویی جداگانه به ایران‌اینترنشنال به مناسبت روز زن، با ابراز نگرانی از حمله‌های شیمیایی سریالی به مدارس دخترانه در ایران، خواستار تحقیقات مستقل در این خصوص زیر نظر نهادهای بین‌المللی شدند.

کلر چندلر، عضو سنای استرالیا، در این پیام به ایران‌اینترنشنال گفت: «جهان از حملات مسموم کننده اخیر به تعدادی از زنان و دختران ایرانی کاملا وحشت زده شده است. هدف قرار دادن بچه ها به این شیوه شرورانه کاملا غیرانسانی است.»

سناتور کلر چندلر با اشاره به اینکه ممکن است دختران دانش‌آموز ایرانی به دلیل نقش فعال خود در خیزش سراسری، هدف این حملات قرار گرفته باشند، خواستار انجام تحقیقات مستقل و تحت حمایت جامعه جهانی در این مورد شد.

سناتور چندلر خاطرنشان کرد: «ما می‌دانیم که رژیم جمهوری اسلامی برای انجام چنین تحقیقاتی قابل اعتماد نیست، چراکه این همان رژیمی است که با خشونت، به حقوق ایرانیان، به ویژه زنان و دختران ایرانی تجاوز می‌کند.»

دیوید ون، عضو سنای استرالیا، نیز در پیامی ویدیویی به مناسبت روز زن به ایران‌اینترنشنال، ضمن ابراز همبستگی با زنان معترض ایرانی گفت: «این رژیم نفرت انگیز، با گاز در حال مسموم کردن دختران دانش آموز در مدارس است. جهان باید در برابر رژیم جمهوری اسلامی بایستد.»

دیوید ون تاکید کرد: «ما به تحریم های بیشتری نیاز داریم. دولت استرالیا باید تروریست‌های سپاه پاسداران و دولتی که از آنها برای مسموم کردن دختران دانش آموز در مدارس حمایت می‌کند را تحریم کند.»

این عضو سنای استرالیا افزود: «مسموم‌سازی دانش‌آموزان دختر نمی‌تواند در سال ۲۰۲۳ رخ دهد. دختران جوان به خاطر دفاع از حق آزادی بیان خود، با حمله توسط گاز، مسموم شوند. این اقدام پذیرفتنی نیست. پس در این روز جهانی زن می گویم که در کنار ایران و زنان آن می‌مانم. زن، زندگی، آزادی.»

پربیننده‌ترین‌ها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید