فرانسوا اولاند در نشستی با چهار زن ایرانی درباره جنبش «زن زندگی آزادی» گفتگو کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۶

چهار زن عضو دو گروه حقوق‌بشری به نام‌های «ندای ایران» و «کوییر و فمینیست برای آزادی ایران» در آستانه روز جهانی زن نشستی با حضور فرانسوا اولاند، رییس جمهور پیشین فرانسه، در پاریس برگزار کردند و به تبادل نظر درباره جنبش «زن زندگی آزادی» پرداختند

در این جلسه، که در روز دوشنبه ۱۵ اسفند برگزار شد، اولاند با سپیده فارسی، سینماگر، حورا میرشکاری، هنرمند و خواننده بلوچ، نگین خزاعی، مدیر فیلمبرداری سینما و فعال کوییر، و مونا آرمند، دانشجوی حقوق بین‌الملل، دیدار کرد.

این نشست با تمرکز بر این پیام که «هیچ رژیمی، دینی یا غیردینی، نمی‌تواند زنان را با خشونت ساکت کند و مقاومت و مبارزه زنان با جهل و ستم، مبارزه‌ای بین‌المللی است» برگزار شد.

زنان ایرانی در این جلسه به خاطرات زندگی شخصی خود و چگونگی آمیختگی آن با مبارزه برای آزادی و باور زنان ایرانی در ۴۰ سال گذشته پرداختند و تلاش کردند نگاهی فراگیر به صدای زنان پیرامون زندگی و هنر بیندازند، و راه‌های ترویج صدای زن ایرانی را میان نسل‌ها، اقوام و هویت‌های جنسی در چارچوب جنبش مردمی در ایران بررسی کنند.

این دیدار در «فضای زنان آنتوانت فوک» در پاریس انجام شد. آنتوانت فوک یک فمینیست فرانسوی بود که در فروردین ۱۳۵۸ برای شرکت در اعتراض تاریخی علیه حجاب اجباری به ایران سفر کرده بود.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

سگ و انسان
جهان‌نما
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید