عذرخواهی تاج در یک جمع سیاسی؛ امیر قلعه‌نویی از حزب موتلفه به تیم ملی می‌رسد؟

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۱۲

مهدی تاج در یک حزب سیاسی به دلیل درخواست فدراسیون فوتبال از ۷مربی داخلی برای ارائه برنامه آماده‌سازی تیم ملی که با واکنش منفی مربیان مواجه شد و آن را توهین آمیز دانسته بودند، از مربیان داخلی عذرخواهی کرد، شرطی که گفته شده امیر قلعه‌نویی برای پذیرش نیمکت تیم ملی گذاشته است.

جمعه هفته گذشته خبر رسید فدراسیون فوتبال از چند مربی ایرانی خواسته برنامه آماده‌سازی تیم ملی برای جام ملت‌های ۲۰۲۳ ارائه دهند. پس از افشای این موضوع، بسیاری از مربیان چنین رویکردی را توهین آمیز دانستند و بدنه فوتبال هم این روش را به مزایده نیمکت تیم‌ملی شبیه کردند.

بدتر اینکه در همان روز خبر رسید فدراسیون فوتبال ترجیح می‌دهد مربی خارجی روی نیمکت تیم ملی بنشیند. مهدی تاج دلیل این علاقه را به نظرسنجی مردمی مربوط کرد.

امروز اما تاج در یک جمع نامربوط به فوتبال و در حزب موتلفه اسلامی از مربیان داخلی عذرخواهی کرده است.

نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور مهدی تاج رئیس و مهدی محمد نبی نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال و مشاور ورزشی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

تاج در این جلسه با اشاره به برخی ابهامات در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال گفته است: «ما در فدراسیون فوتبال با جدیت پی‌گیر این موضوع هستیم و جلسه مهمی با اعضای هیئت رئیسه داشتیم که در آنجا تصمیم گرفته شد طی همین هفته، فرد مورد نظر را معرفی کنیم. ترجیح ما این است که یک چهره شاخص داخلی را برای هدایت تیم ملی انتخاب کنیم.»

او اما شرط شروط برای انتخاب مربی ایرانی گذاشته است: «به شرطی که این مربی بتواند با نظم و انضباط کامل امور محوله را به انجام برساند. فردی که واجد شرایط، توانمند و دارای کارنامه قابل قبول باشد. با این وجود موضوع مربی خارجی هم هنوز مطرح است و نهایتا ما تا بیستم اسفندماه سرمربی تیم ملی را معرفی خواهیم کرد.»

تاج بابت دلخوری مربیان داخلی از رفتار فدراسیون فوتبال عذرخواهی کرده است: «در اینجا جا دارد از مربیان داخلی خوبی که طی این روزها نام آنها مطرح شد و دلخوری‌هایی به وجود آمد عذرخواهی کنم بدیهی است هدف ما این نبود که موجبات دلخوری کسی فراهم شود.»

به نظر می‌رسد عذرخواهی تاج از مربیان داخلی، فقط مربوط به یک نفر است؛ امیر قلعه‌نویی. خبرآنلاین دراین‌باره نوشته: «اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال اصرار داشتند فدراسیون فوتبال یک مذاکره رو در رو با امیر قلعه نویی داشته باشد و سوتفاهم‌های ایجاد شده در ماجرای برنامه خواستن از گزینه‌های ایرانی تیم ملی که موجب دلخوری شدید قلعه نویی شده بود را برطرف کند.»

خبرآنلاین نوشته: «اعضای هیات رییسه معتقد بودند در شرایط فعلی امیر قلعه نویی معقول ترین گزینه برای هدایت تیم ملی محسوب می شود و اگر بپذیرد مربی خارجی در کادر فنی تیم ملی قرار بگیرد، می توان با قلعه‌نویی کنار آمد.»

اما عذرخواهی تاج از «مربیان داخلی» در حزب موتلفه اسلامی،‌ یکی از قدیمی‌ترین گعده‌‌های سیاسی پر نفوذ در ساختار مدیران سالخورده جمهوری اسلامی، احتمالا به ارتباطات سیاسی که امیر قلعه‌نویی دارد، بر می‌گردد. اهالی فوتبال می‌دانند که چند نفر از نزدیکان قلعه‌نویی عضو شاخه جوانان حزب موتلفه هستند و البته از نزدیکان اعضای موثر موتلفه.

از سوی دیگر مهدی محمدنبی، نائب رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر تیم‌های ملی، عضو هیات رییسه کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی است.

به دلیل همین ارتباطات تاج سابقه پررنگی در حضور در کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی دارد. او هر از گاهی به این کارگروه می‌رود و گزارش کار می‌دهد. ناگفته نماند امیر قلعه‌نویی ارتباط خوبی با امیر واعظ آشتیانی، یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، مدیرعامل سال‌های دور استقلال و نامزد ریاست فدراسیون در انتخابات اخیر، ندارد.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید