اظهارات مبهم تاج: تا ۲۸ اسفند سرمربی تیم‌ملی معلوم می‌شود،‌ ظرفیت داخل هم همین است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۸

مهدی تاج در اظهارات تازه‌ای گفته تا ۲۸ اسفند سرمربی تیم‌ملی مشخص می‌شود، اما «برای انتخاب سرمربی خارجی دو مشکل داریم؛ یکی انتقال پول است، نمی‌خواهیم پرونده ویلموتس تکرار شود.» او همچنین گفته: «گزینه‌های ایرانی همین‌هایی بودند که اعلام شد. فوتبالی‌ها ظرفیت کشور را می‌دانند».

درحالی که از جمعه صبح بازی تازه‌ای درباره سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شروع شده و علاوه بر فهرستی از مربیان مشغول به کار و بیکار داخلی، نام سه گزینه خارجی هم به میان آمده است، مهدی تاج وعده داده تا ۲۸ اسفند تکلیف نیمکت تیم ملی مشخص شود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفته «ما در فیفادی دو بازی تدارکاتی در فروردین ماه سال آینده خواهیم داشت. اردوی تیم ملی از ۲۸ اسفند سال جاری آغاز می‌شود و حتماً تا قبل از آن سرمربی تیم ملی معرفی خواهد شد.»

اظهارات تاج درباره سرمربی تیم ملی که خبرگزاری امنیتی تسنیم منتشر کرده، نشان از سردرگمی دارد. یا حداقل تاج با این اظهارات مبهم نمی‌خواهد کد بدهد. او درباره انصراف مربیان داخلی گفته: «شرایط فدراسیون این بود که از بهترین ظرفیت‌های خودش استفاده کند، به همین دلیل از مربیان باتوان که می‌توانستند اداره تیم ملی را به‌عهده بگیرند، دعوت شد، گزینه‌های ایرانی همین‌هایی بودند که اعلام شد و یکی دو نفر دیگر نیز پیشنهاد شده‌اند. فوتبالی‌ها ظرفیت کشور را می‌دانند.»

او همچنین درباره انتخاب فلیکس سانچز، مربی پیشین تیم ملی قطر هم گفته: «در مورد مربی خارجی، اما گزینه‌هایی هستند که یکی از آنها سرمربی قطر است. سعی می‌کنیم از بهترین گزینه برای تیم ملی استفاده کنیم. در نظرسنجی چیزی که به فدراسیون رسیده بود، رفتن مردم به‌سمت گزینه خارجی بود. در کشورمان مربیان خوبی داریم که اگر انتخاب شدند بسم‌الله، در غیر این صورت به‌سمت گزینه خارجی می‌رویم.»

تاج جلسه با مخبر را تایید کرده است: «اعتقادمان این است که باید از همه ظرفیت‌ها از جمله دولت استفاده شود، درخواست‌کننده جلسه با مخبر ما بودیم و دنبال این موضوع هستیم.»

اما بخش دیگری از اظهارات تاج درباره مربی خارجی نشان از سردرگمی دارد: «اگر مربی خارجی بیاوریم و نتوانیم پول بدهیم به مشکل می‌خوریم. برای انتخاب سرمربی خارجی دو مشکل داریم؛ یکی انتقال پول است، مثل پرونده ویلموتس که نتوانستیم پول او را انتقال دهیم، بنابراین نمی‌خواهیم پرونده جدیدی تشکیل شود.»

او گفته: «هر کسی در کشوری قراردادی ببندد که مغایر با فیفا باشد، فیفا از قوانین خودش برای جریمه کردن استفاده می‌کند، مثل ماجرای استراماچونی، کالدرون، برانکو و ویلموتس، آنها از این بند استفاده و قراردادشان را فسخ کردند، ما نمی‌خواهیم دچار این مشکل شویم و از طرف دولت و خودمان قصد داریم مطمئن شویم که مشکلی پیش نیاید، اگر این اتفاق نیفتد سراغ گزینه داخلی می‌رویم.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید