بازی انتخاب مربی برای تیم‌ملی؛ تارتار انصراف داد، فرکی برنامه داد تا حقش را بگیرد

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۶

در ۴۸ ساعت گذشته بازی رسانه‌ای فدراسیون فوتبال برای انتخاب مربی تیم‌ملی از لیست متناقض ۷ نفره داخلی‌ها تا تاکید مدیر روابط عمومی فدراسیون بر ارجح بودن مربی خارجی. اما صبح امروز امیر قلعه‌نویی، ساکت الهامی و مهدی تارتار انصراف داده‌اند، اما حسین فرکی با برنامه به فدراسیون رفت.

صبح دیروز رسانه‌های ورزشی ایران از پنج مربی ایرانی به عنوان گزینه‌های سرمربی‌گری نیمکت تیم‌ملی ایران خبر داده‌اند. فدراسیون فوتبال روز گذشته با ارسال نامه‌ای محرمانه به ۵ مربی از آن‌ها برای حضور در تیم ملی برنامه خواست؛ امیر قلعه‌نویی، فرهاد مجیدی، مهدی تارتار، جواد نکونام و حسین فرکی.

اما دیشب امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال این خبر را رد کرده است و از پاکو خمس سرمربی اسپانیایی تراکتور، ژوزه مورایس، سرمربی پرتغالی سپاهان و فلیکس سانچز، سرمربی اسپانیایی پیشین تیم ملی قطر نام برده است.

از صبح امروز امیر قلعه‌نویی، سرمربی گل‌گهر سیرجان و ساکت الهامی، سرمربی هوادار از هدایت تیم‌ملی فوتبال ایران انصراف دادند. قلعه‌نویی در یک استوری اینستاگرامی نوشته که برنامه مدونی آماده کرده بوده است، اما ننوشته که چرا از تیم ملی انصراف داده است.

همچنین ساکت الهامی به ورزش سه گفته: «صادقانه می گویم؛ من الان برنامه ام چیزی جز حمایت از تیم ملی نیست. نه گفتن به تیم ملی برای من سخت است. دوست دارم جزو گزینه ها باقی بمانم و دوست دارم با من صحبت شود و از من سوال شود اما الان سرمربی تیم هوادار هستم.»

مهدی تارتار هم در یک یادداشت مفصل در اینستاگرام از هدایت تیم ملی انصراف داد و از امیر قلعه‌نویی خواست تا از تصمیمش صرف نظر کند. تارتار در این پست به غیبت علی دایی و یحیی گل‌محمدی اشاره کرده و این موضوع را سؤال برانگیز و تعجب‌آور دانسته است.

او همچنین از امیر قلعه‌نویی خواسته تا از تصمیم خود برای کناره‌گیری از جمع گزینه‌ها صرف نظر کند، اما در عین حال خود اعلام کرده که باتوجه به تعهد کاری به ذوب‌ آهن و سایر موارد، قصد ندارد برنامه خود را به فدراسیون ارسال کند.

او نوشته: «برای من، حضور در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی کشورم مایه مباهات است و از این بابت بسیار خوشحالم. این برای من که از کودکی همراه و هوادار تیم ملی بودم، باعث افتخار است، اما برایم جای سؤال و تعجب دارد که چرا در بین گزینه‌ها نام دو چهره مهم مربیگری فوتبال ایران، علی دایی و یحیی گل‌محمدی، قرار ندارد؟ بی‌تردید حضور آن‌ها می‌توانست به سود فوتبال ایران باشد و ای کاش می‌شد در این مقطع حساس از تجربه این دو مربی عزیز و با‌تجربه استفاده نمود، همچنین از امیر خان قلعه‌نویی تقاضا دارم در صورت امکان از هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان کناره‌گیری نکنند.»

تارتار نوشته: «با توجه به تعهد کاری که در تیم فوتبال ذوب‌ آهن نسبت به مدیران این باشگاه، بازیکنان، هواداران و کارگران زحمتکش کارخانه دارم و همچنین سایر موارد، باید انصراف خود از حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال را اعلام کنم. همچنین با توجه به فشردگی تمرینات در روزهای اخیر و تمرکز روی بازی حساس تیممان مقابل مس کرمان، فراغت لازم برای تهیه و ارائه برنامه مورد نظر مسئولان فدراسیون فوتبال را نداشته و از این بابت معذرت خواهی می‌کنم.»

از سوی دیگر حسین فرکی، گفته برنامه خود را تا جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ که بهمن سال ۱۴۰۲ در قطر برگزار خواهد شد، به فدراسیون فوتبال ارائه می‌کند.

فرکی دراین‌باره گفته: «به من پیشنهادی شد و تماسی از فدراسیون گرفته شد. برایم دعوتنامه فرستادند و برای حضور در تیم ملی و شرکت در جام ملت‌های آسیا از من برنامه خواستند. دوست دارم اگر کاری از دستم بر آید انجام دهم. امیدوارم هرچیزی که خیر است اتفاق بیفتد. تا این لحظه هنوز برنامه‌ام را نفرستاده‌ام اما آن را تنظیم کردم تا به فدراسیون اعلام کنم. تا فردا برنامه‌ام را میفرستم و دیگر نتیجه‌اش هرچه قسمت است، رخ می‌دهد.»

او گفت: «جایی اگر احساس کنم کاری بشود انجام داد روی آن فکر می‌کنم. اکثر مردم به من محبت دارند و خیلی دوست داشتند که این اتفاق برای من رخ دهد و چیزی که حقم است را بگیرم.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید