نکونام پیش از بازی با الفیصلی: ۲۰۰ دقیقه آمادگی ذهنی داریم و می‌خواهیم تاریخ‌ساز شویم

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

جواد نکونام، سرمربی فولاد ایران قبل از بازی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با الفیصلی عربستان گفت: فولاد از نظر ذهنی، روحی و روانی کاملا آماده مسابقات است. در این چند روز سعی کرده‌ایم تیم را فقط برای لیگ قهرمانان آسیا آماده کنیم. می‌خواهیم برای تیم بزرگ فولاد تاریخ‌سازی کنیم

فولاد خوزستان، تنها نماینده ایرانی در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دوشنبه یک اسفند ۱۴۰۱ باید با الفیصلی عربستان در دوحه قطر بازی کند.

جواد نکونام پیش از این بازی درباره وضعیت تیمش گفت: «تیم ما در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و روحیه و انگیزه تیم ما به گونه‌ای است که تمام تمرکزمان را برای بازی فردا بگذاریم. از تیم الفیصلی شناخت کافی داریم؛ تیم با کیفیت و خوبی است. با وجود این که به یک لیگ پایین‌تر رفته‌اند اما کیفیت خوبی دارند. بازی‌های آن‌ها را که دیده‌ایم بازیکنان تاثیرگذاری دارند.»

سرمربی تیم فوتبال فولاد ایران گفت: تمام تمرکز ما روی بازی فرداست و امیدوارم یک بازی خوب همراه با نتیجه برای ما باشد. از کشور قطر بابت میزبانی و امکاناتی که در اختیار ما قرار دادند، تشکر می کنم. امیدوارم این افتخار نصیب کشور ما هم شود.

نکونام درباره وضعیت خط حمله فولاد، گفت: متاسفانه دو تا از بهترین بازیکنان تیم‌مان را در لیگ از دست دادیم و نتوانستیم بازیکنی جایگزین کنیم، به همین دلیل مجبور شدیم از بازیکنی که پست تخصصی‌اش فوروارد نیست استفاده کنیم اما مشکلی نیست و تلاش خواهیم کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. قطعا داشتن فوروارد بیش‌تر به ما کمک می‌کرد ولی وقتی کمبود داریم، کنار می‌آییم. الان شرایط خوبی داریم و به بازی فردا امیدوار هستیم.

او گفت: «برای جدال با الفیصلی ۲۰۰ دقیقه آمادگی ذهنی و روانی داریم، چراکه در بازی‌های حذفی هر تیمی کم‌تر اشتباه کند برنده می‌شود و امیدوارم این تیم ما باشیم. تمام بازیکنان و اعضای تیم می‌دانند که فردا باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و با این هدف وارد زمین می‌شویم.»

نکونام با دست خالی به مصاف الفیصلی می‌رود؛ فرشید اسماعیلی پیش از فصل رباط صلیبی پاره کرد. مجید علیاری و علی قربانی هم مصدوم شده‌اند. پاتوسی بی‌نظم است، وریا غفوری از فولاد رفته و البته این تیم فقط سه بازیکن خارجی در دست و بال دارد.

اما دست سرمربی نماینده عربستان برای انتخاب بهترین ترکیب خود برای این بازی حذفی و حساس باز است؛ سرمربی یونانی الفیصلی پنج بازیکن خارجی را در لیست خود دارد و همین تفاوت بزرگ الفیصلی و فولاد ایران است.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - سامپه
خبرها
سپاه صلح

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید