حمایت ایرانیان شهرهای مختلف جهان از خیزش انقلابی مردم، در یک شنبه اعتراضی دیگر

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

ایرانیان و کنشگران شهرهای مختلف جهان در یک شنبه اعتراضی دیگر با برگزاری تجمع و تظاهرات، خواستار حمایت جهانی از خیزش انقلابی مردم ایران و گذار از جمهوری اسلامی شدند.

آمریکا: واشینگتن، سن دیه گو، سان فرانسیسکو

ایرانیان و کنشگران در واشینگتن‌دی‌سی در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران تظاهرات کردند. تظاهرات‌کنندگان در مسیر خود مقابل دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی تجمعی گسترده برگزار کرده و به پخش سرودهای انقلابی پرداختند.

مژگان شجریان با حضور در تجمع ایرانیان در واشینگتن، به ایران‌اینترنشنال گفت: «با حضور در این تجمعات به مردم داخل ایران می‌گوییم که با شما همدل هستیم.»

در ایالت کالیفرنیا نیز، ایرانیان و کنشگران ساکن سن دیه گو با برگزاری تظاهراتی خواستار حمایت جهانی از سرنگونی جمهوری اسلامی و برقراری حکومت دموکراتیک و حامی حقوق بشر در ایران شدند.

ایرانیان و کنشگران در شهر سان فرانسیسکو این ایالت نیز با برگزاری تجمع و تظاهرات، خواستار حمایت جهانی از خیزش انقلابی مردم ایران و اتحاد علیه جمهوری اسلامی شدند. تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردها و عکس معترضان کشته‌شده و سایر زندانیان سیاسی به هم‌خوانی سرودهای انقلابی پرداختند

کانادا: ونکوور، مونترال، تورنتو

ایرانیان و کنشگران ساکن شهر ونکوور کانادا در تظاهراتی ضمن ابراز همبستگی با خیزش انقلابی مردم ایران، با سر دادن شعار و حمل پلاکارد از جامعه جهانی خواستند فشارها را بر جمهوری اسلامی افزایش دهد

ایرانیان و کنشگران ساکن شهر مونترال کانادا نیز با برگزاری تجمعی علیه جمهوری اسلامی شعار دادند و خواستار واکنش جهانی به جنایت‌های جمهوری اسلامی علیه مردم ایران شدند. حاضران با پخش سرودهای انقلابی و حمل عکس معترضان کشته‌شده، با خیزش انقلابی مردم اعلام همبستگی کردند.

در تورنتو نیز، جمعی از ایرانیان با برگزاری تجمعی علیه سپاه پاسداران و ولایت فقیه شعار دادند و بر لزوم سرنگونی جمهوری اسلامی تاکید کردند.

اروپا: آلمان، سوییس، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، ایرلند

بر اساس ویدیوهای رسیده، ایرانیان مقیم آلمان روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه هم‌زمان با حضور چهره‌های اپوزیسیون در کنفرانس امنیتی مونیخ، تجمع حمایتی برگزار کردند.

ویدیوهای ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد ایرانیان ساکن شهرهای گوتنبرگ و یونشوپینگ سوئد، کپنهاگ دانمارک و هلسینکی فنلاند، روز شنبه ۲۹ بهمن به مناسبت چهلم محمد‌مهدی کرمی و محمد حسینی از جانباختگان خیزش انقلابی مردم ایران تجمع کرده و ضمن گرامیداشت یاد آنها، حمایت خود را از مردم ایران اعلام کردند.

ویدیوهای ارسالی دیگر نیز نشان می‌دهد ایرانیان مقیم دوبلین در ایرلند، روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه برای همبستگی با خیزش انقلابی در ایران، تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

ایرانیان ساکن لوگانو سوئیس نیز به منظور حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران، با جمع‌آوری امضا در مدت دو هفته متنی را به نمایندگان این کشور تسلیم کردند که خواستار احضار سفیر ایران، محکومیت شدید جمهوری اسلامی، تلاش برای آزادی زندانیان، پذیرش کفالت سیاسی زندانیان سیاسی و نیز قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی بوده است.

استرالیا: ملبورن

ایرانیان و کنشگران ساکن استرالیا نیز با برگزاری تجمعی در ملبورن، خواستار قرار دادن سپاه در فهرست تروریسم و مقابله جهانی با جنایت‌های جمهوری اسلامی علیه مردم ایران شدند.

دیوید ون، نماینده سنای استرالیا، پس از حضور در تجمع اعتراضی ایرانیان شهر ملبورن، در بیانیه‌ای از دولت این کشور خواست سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. او همچنین خواستار پاسخگویی و شفافیت دولت این کشور در ارتباط با حفظ امنیت جامعه ایرانی-استرالیایی شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پان‌عربیسم
جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.