پایان امیدواری؛ پیکر بی‌جان کریستین آتسو از زیر آوار ویرانه‌های زلزله هاتای پیدا شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

رسانه‌های ترکیه خبر دادند پیکر بی‌جان کریستین آتسو، بازیکن غنایی تیم هاتای اسپور از زیر آوار هتل محل اقامت او بیرون آمده. از ساعت‌های نخست پس از زلزله ۷.۸ ریشتری، خبرهای ضد و نقیضی درباره سرنوشت آتسو منتشر شده بود، اما اکنون مدیر برنامه‌های او، از کشف پیکر بی‌جانش خبر داده است.

کریستین آتسو، بازیکن تیم ملی غنا در طول دوران حرفه‌ای خود برای تیم‌های چلسی، اورتون، نیوکاسل و بورنموث، پورتو پرتغال، مالاگا اسپانیا و .... بازی کند.

آتسو در سپتامبر ۲۰۲۲ به هاتای اسپور ترکیه پیوسته بود.

خانواده این فوتبالیست ۳۱ ساله به هاتای رفته بودند و از نزدیک در حال پیگیری عملیات امداد و نجات بودند.

به نوشته حریت، با وجود اینکه گزارش‌هایی از نجات کریستین آتسو، بازیکن غنایی هاتای اسپور از زیر آوار هتل منتشر شده بود، اما نام او در هیچ بیمارستانی یافت نشد.

دیروز در خبرهایی آمده بود که آتسو قصد ترک تیم هاتای اسپور و بازگشت به فرانسه را داشته است.

آتسو زننده تک گل هاتای در بازی آخر با کاسیمپاشا بود. یک ضربه ایستگاهی تماشایی در دقیقه ۹۷ باعث پیروزی یک - صفر هاتای اسپور مقابل کاسیمپاشا در سوپر لیگ ترکیه در شب زلزله مهیب در ۶ فوریه ۲۰۲۳ بود.

حالا مشخص شد که او قصد داشت کشور را ترک کند اما پس از گلزنی در آن پیروزی، نظرش تغییر کرد.

فاتح ایلک، مدیر هاتای اسپور به رادیوسپور دراین‌باره گفته: «کریستین آتسو به مربی گفت که می خواهد در بازی با تیم غازیانتپ استراحت کند. «آیا اگر تیمی پیدا کنم می توانم آنجا را ترک کنم؟» ولکان دمیرل نیز این درخواست را پذیرفت.»

ایلک گفت: «او در مقابل غازیانتپ بازی نکرد، اما در بازی کاسیمپاشا یک گل دیر موقع به ثمر رساند. در واقع، او برای دیدن خانواده خود به خارج از کشور می رفت. اما وقتی خوب بازی کرد و گلزنی کرد، بلیط خود را لغو کرد. زلزله در همین زمان رخ داد؛ شادترین روز او. آتسو ساعت ۱۱ شب پرواز داشت، اما بلیت را لغو کرد، ساعت ۴ صبح هم زلزله آمد. این یک فاجعه است.»

دولت ترکیه اعلام کرد تا این لحظه ۳۸۰۴۴ نفر بر اثر زمین‌لرزه مرگبار در این کشور جانشان را از دست داده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

چند چند
میراث ناملموس
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید