سپاهان ۲ - زنیت صفر؛ پیروزی اصفهانی‌ها در دیداری که قرار بود به فوتبال ایران بیفزاید

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۲۸

سپاهان اصفهان در بازی دوستانه با زنیت سن‌پترزبورگ با دو گل دانشگر و قربانی پیروز شد. این بازی دوستانه که در بدترین زمان فصل فوتبال ایران برگزار شد، برنامه بازی‌های جام حذفی را بهم زد تا پرسپولیس در اوج مسابقات به خاطر این دیدار دوستانه، ۹ روز خانه‌نشین باشد.

دیدار دوستانه سپاهان و زنیت درحالی امروز در نقش جهان اصفهان و با حضور تماشاگران برگزار شد که فوتبال ایران در اوج فصل قرار دارد.

از سوی دیگر بازی زنیت - سپاهان درحالی برگزار شد که همه تیم‌های ورزشی روسی به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین، از رقابت‌های بین‌المللی محروم هستند. این بازی در آستانه نخستین سالگرد جنگ اوکراین برگزار شد.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در واکنش به برنامه‌ریزی دیدار سپاهان - زنیت گفته بود: «فکر می‌کنم همه ارکان فدراسیون علیه تیم ما تصمیم‌گیری می‌کنند.»

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با هوادار گفت: «هیچ توجیهی ندارد که وسط کوران مسابقات این بازی انجام شود. من چند بار به باشگاه این موضوع را گفته‌ام اما در یک ماه گذشته باشگاه کوتاهی کرده است که نمی‌دانم دلیلش چیست.»

او گفت: «این برنامه‌ریزی به ضرر پرسپولیس است و چیزی است که خودشان دوست داشتند. توضیحات سهیل مهدی قابل قبول نیست. می‌دانم جوابی ندارند. این ظلم بزرگی در حق پرسپولیس بود.»

مهدی ساکت، مدیرعامل سپاهان امروز و در پاسخ به انتقادات گفت: «قبل از قرعه کشی جام حذفی تاریخ این مسابقه با توجه به حضور تیم فولادخوزستان در بازیهای آسیایی بسته شده بود و هیچ ارتباطی با تیم خاصی نداشت و تاثیری هم در روند برنامه ها نخواهد داشت.

او گفت: «سال‌های قبل نیز شاهد برگزاری رویداد مهم بین المللی در حین برگزاری فصل با حضور باشگاههای خارجی در کشور بودیم، از جمله تیم بایرن مونیخ که این مسأله به نفع غنای فوتبال کشور است و به عنوان یک رویداد بین المللی تلقی می شود.»

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - حسین قوامی
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید