اظهارات مبهم درباره سرمربی تیم‌ملی؛ از قلعه‌نویی گذر کنید، هروه رنار هم که نمی‌آید!

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۲۸

بااینکه فدراسیون فوتبال اعلام کرده در «فیفادی» آینده، تیم‌ملی با روسیه بازی می‌کند، مدیر روابط عمومی فدراسیون از نام امیر قلعه‌نویی که از او به عنوان گزینه داخلی تیم‌ملی نام‌برده شده، گذر کرده و درباره هروه رنار گفته: «درصورتی که تمایل به ادامه کار با عربستان سعودی نداشته باشد».

در هفته‌های گذشته نام‌های مختلفی برای نشستن روی نیمکت تیم‌ملی فوتبال ایران مطرح شده است، از هکتور کوپر آرژانتینی تا هروه رنار فرانسوی، حتی علی دایی، وحید هاشمیان و امیر قلعه نویی.

ایران ورزشی، رسانه ورزشی وابسته به دولت هم کار امیر قلعه‌نویی را تیم‌ملی را تمام شده دانسته بود، اما امروز، امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در یک گفتگوی تلویزیونی درباره امیر قلعه‌نویی گفت: «امیر قلعه‌نویی پُرافتخارترین مربی عرصه باشگاهی ایران است و تجربه حضور در تیم ملی را دارد، اما بهتر است به اسامی نپردازیم. فدراسیون تلاش می‌کند سرمربی جدید به‌زودی اعلام شود تا فعالیت خود را در فیفادی فروردین آغاز کند.»

خبرورزشی امروز در یک گمانه‌زنی درباره سرمربی آینده تیم‌ملی نوشته است: «امیر قلعه‌نویی یکی از گزینه‌های جدی سرمربیگری تیم ملی است اما او اعلام کرده است در این برهه از زمان از نظر روحی و روانی شرایط حضور در اردوی تیم ملی را ندارد.»

از سوی دیگر علوی درباره هروه رنار، سرمربی فعلی عربستان سعودی گفت: «در صورت فسخ قرارداد با فدراسیون فوتبال عربستان، می‌تواند در میان گزینه‌ها باشد. رنار تحت قرارداد فدراسیون عربستان است و اگر یک مربی قصد فسخ داشته باشد، آینده او باید پس از آن اعلام شود. رنار سه سال پیش گزینه قطعی فدراسیون بود و مذاکرات در آستانه نهایی شدن بود، اما به‌خاطر شرایط جسمانی پدرش نتوانست خارج از فرانسه باشد.»

علوی همچنین درباره ملاک‌های فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی تیم‌ملی هم گفت: «مساله شناخت از فوتبال ایران و آسیا، نکات انگیزشی و هدایت بازیکنان بزرگی که در فوتبال ملی کشورمان حضور دارند، مدنظر فدراسیون است.»

خبرگزاری امنیتی تسنیم هم دیروز در یک گمانه‌زنی درباره سرمربی آینده تیم‌ملی نوشت: «ژوزه‌ مورایس سرمربی سپاهان و پاکو خمس سرمربی تراکتور و کالدرون سرمربی اسبق پرسپولیس در فهرست گزینه‌های فدراسیون قرار دارند.»

هرچند که همه این‌خبرها، براساس شنیده‌های خبرنگاران منتشر شده‌اند، اما روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره معیار انتخاب سرمربی تیم‌ملی گفته است: «مربیان پُرافتخار ایرانی داشتیم که برای تیم ملی صاحب مقام شدند و مربیان خارجی خوبی نیز در تیم ملی فعالیت کردند. فدراسیون در این زمینه نگاهی اساسی دارد تا روند به گونه‌ای طی شود که از تجربیات گذشته استفاده کنیم. چالش اصلی برای انتخاب مربی خارجی، بحث دو ماه است که اگر پول او را در این مدت پرداخت نکنیم، موضوع به چه سویی می‌رود.»

در روزهای گذشته بحث پرداخت دستمزد مربی خارجی با توافق میان تاج و اینفانتینو هم مطرح شده است. از اینکه پس از ماجرای ویلموتس، چشم فدراسیون ترسیده است و دنبال قرارداد ریالی هستند. البته روزنامه فرهیختگان دراین‌باره نوشته: «مهدی تاج تمایلی برای سپردن هدایت تیم ملی به گزینه داخلی ندارد و می‌خواهد مقدمات حضور یک سرمربی خارجی نامدار را در ایران فراهم کند. اما قبل از هر چیز باید به فکر دستمزد این مربی هم باشد و با شرایط مالی بد فدراسیون این امر ممکن نخواهد بود. از این رو قبل از اینکه با مربی وارد مذاکره شود ابتدا به دنبال فراهم کردن دستمزد اوست. مهدی تاج در دیدار اخیرش با اینفانتینو و شیخ سلمان خواستار آزاد کردن مطالبات فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایرانی شد.»

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید