بحران در اردوی استقلال؛ ریکاردو ساپینتو ۵ جلسه محروم شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۷

ریکاردو ساپینتو،سرمربی استقلال که چند روز پیش به دلیل درگیری پس از بازی در کرمان، دو جلسه محروم شده بود (یک جلسه تعلیقی)،‌ اکنون و به دلیل توهین به مربیان پیکان در نشست خبری، سه جلسه دیگر محروم شد تا در مجموع در پنج بازی آینده استقلال در لیگ و جام حذفی سکونشین باشد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود درباره ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم استقلال را تهران صادر کرد. تیم پیکان به دلیل توهین‌های ساپینتو به مربیان این تیم پس از بازی با این هفته، از او شکایت کرده بود.

در رای کمیته انضباطی درباره ساپینتو آمده است: «در خصوص تخلف ریکاردو ساپینتو سرمربی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران مبنی بر نقض ماده ۷۱ مقررات انضباطی از طریق بکار بردن الفاظ توهین‌آمیز و تحقیر آمیز نسبت به جامعه فوتبال در مصاحبه بعد از بازی با تیم پیکان در تاریخ ۲۴/ ۱۱/ ۱۴۰۱ با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله مفاد مطالب ابرازی و تشبیهات به کار رفته از سوی ایشان در مصاحبه خود که قانوناً مصداق هتک حرمت و توهین محسوب می شود، دفاعیات بلاوجه باشگاه استقلال تهران و سایر قراین و امارات موجود در پرونده تخلف انتسابی به مشارالیه محرز و مسلم تشخیص و با عنایت به سوابق متعدد انضباطی نامبرده در فصل جاری و مستند به مواد 71، 91،107، 113 از مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷، ریکاردو ساپیننتو با احتساب یک جلسه محرومیت تعلیقی موضوع دادنامه شماره ۳۱۵۳ این کمیته جمعاً به ۴ جلسه محرومیت از همراهی تیم خود در مسابقات رسمی ( اعم از لیگ برتر و جام حذفی) با این توضیح که چنانچه نامبرده از طریق مجاری رسمی رسانه‌ای اقدام به عذرخواهی بابت مطالب خود نماید اجرای دو جلسه آن تا پایان فصل جاری به حالت تعلیق درخواهد آمد، محکوم شد.»

کمیته انضباطی در همان شب بازی پیکان و استقلال، ساپینتو را به دلیل حواشی پس از با مس کرمان، دو جلسه (یک جلسه تعلیقی) محروم کرده بود. با این حساب ساپینتو در پنج بازی آینده استقلال در لیگ و جام حذفی، روی نیمکت نخواهد بود.

کمیته انضباطی همچنین ساپینتو را به پرداخت جریمه نقدی معادل ریالی ۱۰ درصد از اصل مبلغ قرارداد تنظیمی در فصل ۱۴۰۲ -۱۴۰۱ با باشگاه استقلال تهران ثبت شده در سازمان لیگ محکوم کرده است: «رای صادره از حیث محرومیت صادره قابل اجرا و در تمامی موارد قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ است.»

سرمربی آبی‌پوشان رکوردار محرومیت در این فصل است. رکوردی که سرمربی پرتغالی به تنهایی مال خود کرده است تمامی عوامل استقلال از مدیرعامل تا بیانیه رسمی باشگاه نسبت به این حکم و رفتار با ساپینتو اعتراض کردند.

آنها در این بیانیه به لگد خوردن او از یگان ویژه حاضر در استادیوم اشاره کرده و نوشتند: «آیا از نظر کمیته انضباطی، این عدالت است که سرمربی استقلال هم مضروب شود، هم اخراج و هم محروم؟! شادی گل سرمربی ما، رو به سکونشینان استقلال و اعضای کادر و بازیکنانی که پشت نیمکت و‌ روی سکوها نشسته بودند، انجام شد که زمان خروج‌ ساپینتو از زمین، او را تشویق می‌کردند.با چه متر و معیاری، تقسیم شادی با هواداران و سکو نشینان، محرومیت دارد؟!»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید