همزمان با یک جمعه اعتراضی گسترده دیگر در زاهدان، خاش و گالیکش و برگزاری اولین نشست تاریخی چهره‌های برجسته مخالف جمهوری اسلامی در آمریکا، خیزش انقلابی مردم در نقاط مختلف ایران نیز با شعاردهی، شعارنویسی، پخش نذری برای معترضان کشته شده و سایر شیوه‌های نافرمانی مدنی ادامه داشت.

مخاطبان ایران‌اینترنشنال ویدیوهایی را از شهرک اکباتان تهران فرستاده‌اند که نشان می‌دهند شب ۲۲ بهمن، مردم معترض علیه روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای در مقابل تعداد اندکی از افراد حامی این حکومت شعار سر می‌دادند.

ویدیوی ارسالی دیگر از تهران نشان می‌دهد مردم معترض، شب ۲۲ بهمن همزمان با نورافشانی جمهوری اسلامی، شعار «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» و «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند.

ویدیوهای دیگر رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه جمعه ۲۱ بهمن‌ماه مردم در مناطق مختلف تهران و برخی شهرها همزمان با جشن‌های حکومتی برای سالگرد انقلاب ۵۷، از خانه‌های خود شعارهای اعتراضی سر دادند.

همچنین ویدیوهای ارسال ‌شده از شیراز، کرج و سنندج به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد در شب ۲۲ بهمن، مردم معترض علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار سر دادند.

ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد مردم معترض مشهد دست خالی در برابر نیروهای حکومتی دارای بلندگو در شب ۲۲ بهمن علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار سر دادند.

شعارنویسی و نصب بنر و اعلامیه‌های اعتراضی نیز در نقاط مختلف ادامه داشت. ویدیویی به ایران‌اینترنشنال فرستاده شده که نشان می‌دهد معترضان جوان برای ۲۷ بهمن، بر روی دیوارهای شهر شعارنویسی کرده و یا برچسب‌های اعتراضی خود را می‌چسبانند.

از کامیاران کردستان نیز ویدیویی به ایران‌اینترنشنال ارسال شده که نشان می‌دهد جمعه ۲۱ بهمن، معترضان شعارهای «زن زندگی آزادی، مرد میهن آبادی»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «مرگ بر خامنه‌ای» را بر دیواری از شهر نوشته شده بودند.

همچنین ویدیوهای ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم معترض تهران بر روی دیوارهای شهر شعارهای «زن زندگی آزادی» و برای ۲۷ بهمن، «قیام» را نوشته‌اند.

ادای احترام به کشته‌شدگان خیزش انقلابی نیز ادامه داشت. یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال روز جمعه ۲۱ بهمن، ویدیویی را از بسته‌های نذری خود فرستاده و گفته است: «برای بیعت با شهیدان راه آزادی و سربداران، تعدادی غذا بین نیازمندان پخش می‌کنیم. به امید آزادی ایران.»

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید