در ادامه فراخوان‌های جهانی برای حضور در تجمعات ۱۱ فوریه برای حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران، جمعی از هنرمندان با تاکید بر حضور خود در این رویداد، خواستار شرکت گسترده کنشگران نقاط مختلف جهان در این تجمعات شدند.

ابی، خواننده پیشکسوت، با انتشار ویدیویی از تظاهرات ایرانیان خارج از کشور علیه جمهوری اسلامی در ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن‌ماه) حمایت کرد و خطاب به ایرانیان سراسر جهان گفت: «استدعا دارم در این تظاهرات که از نظر بین‌المللی بسیار اهمیت دارد شرکت کنید.»

لیلا فروهر، خواننده، نیز در ویدیویی اعلام کرد که به خاطر «جنبش زن، زندگی، آزادی» و «اتحاد و همبستگی» در تظاهرات ایرانیان لس‌آنجلس علیه جمهوری اسلامی در ۱۱ فوریه شرکت خواهد کرد.

شهبال شب‌پره، آهنگساز و نوازنده، نیز با انتشار ویدیویی اعلام کرد که در لس‌آنجلس در کنار هم‌وطنان در یکی از بزرگ‌ترین تظاهرات ایرانیان خارج از کشور علیه جمهوری اسلامی در ۱۱ فوریه شرکت خواهد کرد.

برزو ارجمند، بازیگر سینما، با انتشار ویدیویی با تکرار شعار «زن، زندگی، آزادی» اعلام کرد که در تظاهرات علیه جمهوری اسلامی در ۱۱ فوریه، همراه، همقدم و همگام ایرانیان خارج از کشور خواهد بود.

سام اصغری، مدل و بازیگر، در ویدیویی اعلام کرد که در تظاهرات بزرگ ایرانیان خارج از کشور علیه جمهوری اسلامی در ۱۱ فوریه شرکت خواهد کرد.

پیش‌تر نیز شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به برنامه‌ریزی ایرانیان سراسر جهان برای برگزاری تجمعات در ۲۲ بهمن، از همه هموطنان دعوت کرد با همبستگی و اتحادی بیش از پیش، این رویداد را «به باشکوه‌ترین روز در تقویم انقلاب ملی ایران تبدیل کنید و شور و انرژی مضاعفی به مردم و مبارزان داخل ایران بدهید.»

شاهزاده رضا پهلوی افزود: «خواهش من این است که ضمن به رسمیت شناختن اختلاف‌نظرها، هم‌چون همه هفته‌ها و ماه‌های گذشته، بر روی نقاط اشتراک‌تان تمرکز کنید و دوشادوش و دست-در-دست هم، صدایی واحد و بلند را در پشتیبانی از انقلاب ایران به گوش رسانه‌ها، افکار عمومی و سیاستمداران در کشورهایتان برسانید.»

گردهمایی‌های ۱۱ فوریه در حالی برگزار خواهد شد که پیش از آن، شماری از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی در خارج از ایران با انتشار متنی مشترک در حساب توییتری خود اعلام کردند که روز جمعه در یک نشست مشترک خبری در دانشگاه جرج‌تاون در واشینگتن دی‌سی شرکت خواهند کرد.

شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون، شیرین عبادی، عبدالله مهتدی، علی کریمی، نازنین بنیادی و گلشیفته فراهانی از چهره‌هایی هستند که این متن مشترک را منتشر کردند و از سخنرانان این رویداد خواهند بود.

پخش زنده این کنفرانس خبری را می‌توانید روز جمعه ساعت ۲۱:۳۰به وقت تهران از ایران‌اینترنشنال ببینید.

در حالی که ایرانیان خارج کشور خود را برای تظاهرات بزرگ ۲۲ بهمن علیه جمهوری اسلامی آماده می‌کنند، هم‌زمان خانواده‌های قربانیان جمهوری اسلامی نیز طی کارزاری از جامعه جهانی خواستند با تحریم جشن حکومتی سالگرد «انقلاب اسلامی»، در مراسم حکومتی بهمن شرکت نکنند.

خانواده‌‌های نیکا شاکرمی، نوید افکاری، مینو مجیدی، محمدحسن ترکمان، محمدجواد زاهدی، مهرگان زحمتکش، رضا شهپرنیا، محمدرضا اسکندری، اصغر نحوی‌پور، محمدرسول مومنی، علی سیدی، محسن محمدی، امید مویدی، آمنه شهبازی‌‌فرد، علی روزبهانی، بهاره کرمی‌ مقدم، ابوالفضل مهدی‌پور، پوریا ناصری‌خواه، میلاد زارع، محمد مختاری، جواد رضایی، رحیم امین‌آبادی و نگار برقعی از جمله کسانی هستند که تاکنون خواستار تحریم مراسم حکومتی سالگرد انقلاب ۵۷ شده‌اند.

در همین حال، گروهی از ايرانيان ساکن استرالیا با حضور مقابل يكى از سالن‌هاى پذيرايى مجلل و گران‌قیمت کانبرا، پایتخت استرالیا، که سفارت جمهوری اسلامی در آن مراسم حکومتی سالگرد انقلاب ۵۷ را برگزار کرده بود، به برگزاری این مراسم اعتراض کردند.

از سوی دیگر، باب منندز، سناتور دموکرات آمریکایی، با استقبال از توافق گسترده در اتحادیه اروپا برای تحریم سالروز حکومتی ۲۲ بهمن در ایران، سکوت لهستان و نیز مجارستان را، که نخست‌وزیرش «مدام از حکومت‌های خودکامه» حمایت می‌کند، باعث تاسف خواند. او افزود: هیچ کس نباید از وجود رژیم ایران که دستش به این همه خون آلوده است، استقبال کند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
مستند کوتاه - سالوادور دالی
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید