ادامه خیزش انقلابی مردم با تجمع، شعاردهی، شعارنویسی و تخریب نمادهای حکومتی

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

خیزش انقلابی مردم در شهرهای مختلف کشور ادامه داشت و معترضان با برگزاری تجمع، شعاردهی، شعارنویسی، تخریب نمادهای حکومتی و سایر شیوه‌های اعتراضی و نافرمانی مدنی، خشم خود را علیه سیاست‌های جمهوری اسلامی ابراز کردند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم معترض در محله‌های شهرک باقری، نارمک و پیروزی تهران در شامگاه چهارشنبه ۱۹ بهمن از ساختمان‌ها شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

از مشهد نیز، ویدیویی به دست ایران‌اینترنشنال رسیده که در آن در شامگاه چهارشنبه ۱۹ بهمن از خانه‌ها در مشهد فریاد شعار «مرگ بر دیکتاتور» شنیده می‌شود.

از سوی دیگر، یک شهروند ویدیویی از میدان انقلاب تهران ارسال کرده و می‌گوید فردی با پوشیدن کفن و ایستادن روی سقف یک خودرو، به وضعیت معیشتی و فشارهای اقتصادی اعتراض می‌کند. به گفته این شهروند،‌ فرد معترض از سوی ماموران بازداشت شده است.

مال‌باختگان صرافی کریپتولند نیز روز چهارشنبه با پوشیدن کفن و تجمع در مقابل ساختمان دفتر معاون اول رییس قوه قضاییه، شعار «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» سردادند.

در همین حال، شعارنویسی و تخریب نمادهای حکومتی نیز ادامه داشت. ویدیویی که به‌دست ایران‌اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد شهروندی در مشهد، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» را روی بیلبورد تبلیغاتی «دهه فجر» می‌نویسد.

ویدیوهای ارسالی دیگر نشان می‌دهد معترضان در مشهد بر روی بنرهای حکومتی تبلیغات انقلاب ۵۷ اسپری قرمز زدند و در حمایت از خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی و فراخوان ۲۷ بهمن، شعارنویسی کردند.

ویدیوی دیگری که به ایران‌اینترنشنال رسیده نشان می‌دهد معترضان در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن، تزئینات حکومتی «دهه فجر» را در جهانشهر کرج پایین آورده‌اند.

سایر شیوه‌های اعتراضی و نافرمانی مدنی نیز در نقاط مختلف ادامه داشت. ویدیوی منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد یک دانشجوی اهوازی روز دوشنبه ۱۷ بهمن در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده اقتصاد دانشگاه چمران اهواز با علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، به نشانه اعتراض به آلودگی آب خوزستان یک بطری آب گل‌آلود را به او می‌دهد تا به هیات دولت ببرد.

یک ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن، دانشجویی معترض بر روی بنر حکومتی نصب شده روی تابلو اعلانات بسیج در دانشگاه فردوسی مشهد برچسبی چسبانده با این پیام: «جمهوری اسلامی رفتنی است.»

همچنین تصویری که یک شهروند از مشهد به ایران اینترنشنال فرستاده نشان می‌دهد او برچسب‌هایی را با شعارهای علیه حکومت آماده کرده و یکی از آن‌ها را روی عبای یک آخوند در اتوبوس نصب کرده است.

از سوی دیگر، ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد معترضان به جمهوری اسلامی برای فراخوان اعتراضات ۲۷ بهمن، پارچه‌نوشته‌ای با مضمون «چه ائتلاف چه پهلوی، متحدیم ما همگی» در پارک طالقانی تهران نصب کردند.

با تشدید کارزار منزوی‌سازی جمهوری اسلامی و در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی امسال بر عکس سال‌های گذشته به کنفرانس امنیتی مونیخ دعوت نشده‌اند، شاهزاده رضا پهلوی و مسیح علی‌نژاد در این کنفرانس که از ۲۸ تا ۳۰ بهمن در آلمان برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

شاهزاده پهلوی و مسیح علی‌نژاد روز ٢٩ بهمن در کنفرانس مونیخ یک نشست مشترک با حضور سیاستمداران غربی خواهند داشت.

در همین حال، نسرین ستوده که در مرخصی درمانی از زندان به سر می‌برد، در مصاحبه با سی‌ان‌ان با اشاره به تهدیداتی که علیه خانواده او صورت گرفته، گفت برای امنیت خود و خانواده‌اش نگران است، اما نگرانی بزرگ‌تر این است که اگر کاری نکند چه اتفاقی خواهد افتاد.

نسرین ستوده افزود: بی‌تفاوتی و عدم کنشگری باعث می‌شود وضعیت دختران و پسران جوان ایران وخیم‌تر شود. در نتیجه با وجود ترس‌هایی که هست، تلاش می‌کنم به آزادی کشورم و مردم آن کمک کنم.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها