زلزله مهیت ترکیه؛ آتسو پیدا نشده، ریبیرو از پنجره بیرون پرید، اوکسوز پابرهنه پیدا شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

با وجود اینکه گفته شده کریستین آتسو، بازیکن غنایی هاتای اسپور از زیر آوار زلزله مهیب ترکیه نجات پیدا کرده است، اما روزنامه حریت ترکیه امروز نوشته که هیچ اثری از آتسو در بیمارستان‌ها پیدا نشده است. این روزنامه همچنین سرگذشت فوتبالیست‌های نجات یافته از زیر آوار را روایت کرده است.

زلزله مهیب و مرگبار جنوب شرق ترکیه، تیم‌های ورزشی مختلفی را گرفتار کرده است و از سرنوشت بسیاری از آنها خبری نیست. روزنامه حریت ترکیه امروز در گزارشی سرگذشت تیم فوتبال هاتای اسپور در شهر هاتای را روایت کرده است و جزئیاتی در مورد کان کاناک، بوراک اوکسوز و روبن ریبیرو را روایت کرده و نوشته؛ «روزهای سختی را پشت سر گذاشتند.»

به نوشته حریت، با وجود اینکه گزارش‌هایی از نجات کریستین آتسو، بازیکن غنایی هاتای اسپور از زیر آوار هتل منتشر شده بود، اما نام او در هیچ بیمارستانی یافت نشد و او همچنان زیر آوار ساختمان فروریخته است. همچنین خبری از تانر ساووت، مدیر ورزشی باشگاه در دست نیست. جستجوها برای نجات و یافتن این دو نفر ادامه دارد.

اما کان کانات یکی از بازیکنان باتجربه هاتای اسپور در ساختمانی که آتسو و تانر ساووت بودند اقامت داشت. کان که پس از بازی با کاسیم‌پاشا، برای رسیدگی به مصدومیتش، به بیمارستان رفته بود، همان‌جا نجات یافت.

بوراک اوکسوز یکی از مدافعان تیم با مادرش در ساختمان فروریخته ای که آتسو در آن اقامت داشت زندگی می کرد. او پس از زلزله مادرش را از ساختمان فروریخته بیرون کشیده بود. اما دو ساعت بعد در زیر برف با پای برهنه پیدا شد. بوراک و مادرش ساعت‌ها در شوک حادثه بودند.

یکی از بازیکنان آنگولایی آنتالیا اسپور گفته که روبن ریبیرو بازیکن هاتای اسپور موقع زلزله از پنجره به بیرون پریده است: «بعد از زلزله، با روبن ریبیرو تماس گرفتم. گفت زمانی که دیده دیوارها در حال متلاشی شدن هستند، از پنجره به بیرون پریده است. ارتفاع محل اقامت او بلند نبوده و به همین دلیل مجروح نشده است.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

گفت‌وگوی ویژه
خبر
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید