رونمایی از یک پایگاه زیرزمینی نیروی هوایی ارتش؛ باقری اسرائیل و کشورهای منطقه را تهدید کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

در جریان رونمایی از یک پایگاه زیر‌زمینی نیروی هوایی ارتش به نام «عقاب ۴۴»، محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، اسرائیل و کشورهای منطقه را تهدید کرد.

باقری روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن در این پایگاه زیرزمینی گفت: «موقعیت اسرائیل تا کشور ما فاصله دارد و سران این کشور به سوخت‌گیری هواپیماها در آسمان دل بسته‌اند که این بهترین فرصت برای هدف قرار دادن هواپیماهای آن‌هاست.»

او همچنین به احتمال استفاده اسرائیل از پایگاه‌های پیرامونی ایران برای حمله به جمهوری اسلامی اشاره و کشورهایی را که اخیرا با اسرائیل عادی‌سازی روابط کرده‌اند به «خیانت به جهان اسلام» متهم کرد.

این مقام بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی مدعی شد: «اگر پایگاهی از یک کشور در هر کجای جهان برای تهاجم به جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار گیرد، علاوه بر اسرائیل، آن پایگاهی که مبدا حرکت اسرائیل است نیز مورد تهاجم سنگین قرار خواهد گرفت.»

خبرگزاری صداوسیما گزارش داده که پایگاه عقاب ۴۴ ارتش «قابلیت پذیرش و عملیاتی کردن انواع جنگنده‌های شکاری و بمب‌افکن و همچنین پرنده‌های بدون سرنشین نیروی هوایی ارتش را دارد».

رونمایی از این پایگاه در آستانه روز نیروی هوایی در ایران انجام شده اما به تازگی کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد در رزمایش نظامی مشترک آمریکا و اسرائیل، نیروهای دو کشور در صحرای نگب قصد حمله به اهداف شبیه‌سازی شده از سایت‌های هسته‌ای ایران را داشته‌اند.

طبق این گزارش، قرار بود در این رزمایش بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا ۱۰۰ تن بمب را به اهداف مورد نظر شلیک کنند.

همچنین پیشتر در حالی که مدیر‌‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر شکست مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی تاکید کرد، رییس وقت ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد این کشور آمادگی حمله به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی را بدون نیاز به همراهی آمریکا دارد.

آویو کوخاوی، رییس پیشین ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد این کشور آماده حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران حتی بدون یاری گرفتن از ایالات متحده است.

به گزارش پایگاه خبری بریکینگ ‌دیفنس، اسرائیل با هدف تقویت توانایی خود برای حمله به سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی به صورت رسمی تقاضای خرید ۲۵ جنگنده پیشرفته اف-۱۵ ایی-ایکس را به آمریکا ارائه کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید