افشین پیروانی در جلسه کمیته انضباطی: چرا داور در دو متری خودش خطا نمی‌گیرد؟

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

افشین پیروانی پس از جلسه کمیته انضباطی برای بازی فولاد و پرسپولیس گفت: وقتی داور در فاصله دومتری خود خطا نمی‌گیرد، اعتراض شروع می‌شود و روند کار را به سمتی می‌برد که می‌بینیم. ما از باشگاه فولاد شکایتی نداریم، ما به قضاوت ایراد داریم. با این روند پرسپولیس از قهرمانی دور می‌شود.

۱۰ روز پیش و در جریان مسابقه فولاد خوزستان - پرسپولیس، اتفاقات عجیب و غریبی افتاد. این دیدار که با برد یک - صفر شاگردان جواد نکونام به پایان رسید، حواشی زیادی به دنبال داشت و اعضای هر دو تیم پس از بازی به شدت نسبت به رفتار تیم مقابل معترض بودند. موضوعی که در مصاحبه‌های پس از بازی هم مشخص بود و دو طرف صحبت‌های تندی را علیه یکدیگر مطرح کردند.

از جمله یحیی گل‌محمدی با کثیف خواندن بازی گفت: «درباره بازی که لجن بازی بود صحبتی ندارم. نمی دانم این شیوه بازی برای فولاد عاقبت دارد یا نه. تاسف می خورم به حال این مجموعه.»

امروز جلسه کمیته انضباطی برای بررسی اتفاقات این بازی برگزار شد. افشین پیروانی پس از خروج از جلسه گفت: «اینکه چرا امروز اینجا هستم برای خود من هم سئوال بود چرا که مساله‌ای ایجاد نشد. از دوستان هم سئوال کردم گفتند به عنوان فردی که مطلع بود و از نزدیک جریان را شاهد بودم به این نشست دعوت شدم و هدف دیداری بود که محقق شد.»

او گفت: VAR برای فوتبال ما بهانه خوبی شده، ما هنوز بسیاری از امکانات اولیه را نداریم اما از VAR صحبت می‌کنیم. به زمین که می‌رویم خط کشی چپ و راست است و با این قضاوت‌هایی که می‌بینیم نباید انتظار خروجی مناسبی از فوتبال ایران داشته باشیم. در کل امیدوارم روند کار به شکلی پیش برود مسایل رخ داده به نفع فوتبال ما باشد.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با این قضاوت‌هایی که در لیگ می‌بینیم، پرسپولیس از صدر جدول پایین آمده و از قهرمانی دور می‌شود. خودتان قضاوت کنید در این مدت چه اتفاقاتی رقم خورد و روند کار به چه شکلی بوده است. آرام‌ترین نیمکت را داریم و به کسی هم اجازه نمی‌دهیم به فرد دیگری توهین یا بی‌احترامی کند اما وقتی این مسایل رخ می‌دهد همه چیز به هم ریخته و شرایط تغییر می‌کند، اما بازهم تاکید می‌کنم باید امیدوار بود که روند کار به سمت و سویی برود که خروجی خوبی برای فوتبال ما داشته باشد.
از سوی دیگر نماینده حقوقی باشگاه فولاد خوزستان پس از این جلسه گفت: «عامل جنجال بازی فولاد و پرسپولیس شناسایی شد. امیدواریم روند کار به شکلی پیش برود که نیازی به شکایت از سرمربی پرسپولیس نباشد.»

عارف عارف‌نیا گفت: در بازی دو تیم اتفاق خاصی ایجاد نشد و مساله کاملا فوتبالی بوده که ممکن است در هر جای دیگری هم شاهد آن باشیم.

پرسپولیس‌ها اتفاقاتی که در جریان بازی اتفاق افتاد را عامل شکست می‌دانند. اما نماینده حقوقی باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا اتفاقات رخ داده در جریان بازی دو تیم تعمدی و هدفمند بوده است، گفت: «اصلا چنین چیزی نیست، افرادی که لیدر نبوده و مسوولیتی نداشتند مانند افرادی که پلاکارد نصب می‌کردند، توپ را به داخل زمین انداختند که با پیگیری های صورت گرفته در نهایت رئیس کانون هواداران فولاد خوزستان را خواستیم و او توضیحات خود را داد. فردی هم که توپ را به داخل زمین انداخته بود را پیدا کردیم و از او تعهد گرفتیم.»

او گفت: «قرار بود شکایتی علیه پرسپولیس داشته باشیم اما یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام با یکدیگر صحبت‌ کردند و امیدواریم که کار به جایی نرسد که ما بخواهیم از سرمربی پرسپولیس شکایت کنیم. فکر نمی‌کنم بیشتر از این برای پرسپولیس و فولاد اتفاقی بیفتد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
خلاصه خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.