قاضی اجازه حضور احسان در تولد پسرش را نداد؛ رد درخواست وثیقه احسان پیربرناش، خبرنگار ورزشی

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

همسر «احسان پیربرناش» خبرنگارورزشی از رد درخواست وثیقه او خبر داد: «سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱، نودوپنجمین روز بازداشت غیرقانونی‌ احسان پیربرناش درحالی گذشت که قاضی، آخرین درخواست قرار وثیقه را پیش از ارسال لایحه تجدیدنظر باز هم رد کرد. احسان برای تولد کیان هم نمی‌تواند پیش ما باشد».

احسان پیربرناش، سردبیر وبسایت خبر بانک ورزش، از اعضای شورای سردبیری «ورزش مدیا» و طنزنویس سابق روزنامه قانون است. او از روز ۶آبان۱۴۰۱ که توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد، تاکنون اجازه مرخصی نداشته است.

بیستم دی اعلام شد دادگاه احسان پیربرناش را به اتهام «اغوا ویا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امیت کشور، از طریق تشکیل گروه و برهم‌ زدن امنیت ملی» به ۱۰ سال حبس محکوم کرده است.

همچنین برای اتهاماتی همچون «اهانت بر دین اسلام و مقدسات آن به وسیله مطبوعات (توهین به مقدسات)، نشر اکاذیب رایانه‌ای، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و حضور در اغتشاشات» نیز به تحمل هشت سال دیگر حبس متهم شده است.

دادگاه برای پیربرناش در مجموع ۱۸ سال حبس داده است که ۱۰ سال آن قابل اجراست.

بهناز میرمطهریان، همسر احسان پیربرناش پیش از این نوشته بود که شرایط قرنطینه زندان ساری غیر انسانی است: «در ماه‌های اخیر اما قرنطینه، خواه ناخواه تبدیل شده به بند سیاسی این زندان. اتاقی ۲۵ متری که در این ماه‌ها تا ۶۸ نفر را هم در خود جای داده است. اتاقی که امکانات بند عمومی مثل هواخوری و استفاده از تلفن در ساعات اداری و... را ندارد و زندانیان سیاسی از حداقل حقوق شهروندی خود در زندان محروم‌اند.»

از ابتدای خیزش انقلابی ایرانیان، خبرنگاران بسیاری با حوزه‌های کاری مختلفی از جمله ورزشی بازداشت شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
میراث ناملموس
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید