ادعای نورنیوز: تجهیزات حمله پهپادی اصفهان را یک گروه کُردی از اقلیم کردستان وارد کرده است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۲

سایت نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، نوشت که «تجهیزات» به کار رفته در حمله پهپادی به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان «به سفارش یک سرویس امنیتی» و «با مشارکت و هدایت گروه‌های «کُردی مستقر در اقلیم کردستان عراق»، وارد ایران شده است.

این سایت نوشت که این تجهیزات «از یکی از مسیرهای صعب‌العبور در شمال غرب کشور» وارد و «در یک کارگاه مجهز» با استفاده از «نیروهای آموزش دیده، مونتاژ شده است.

نورنیوز همچنین اعلام کرد پیش از این نیز تعدادی از اعضای «گروه‌ کُردی» از سوی اسرائیل «برای انفجار در تاسیسات صنعتی اصفهان سازمان‌دهی شده بودند» که «توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند».

این ادعا پیش از این از سوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی هم مطرح و از سوی حزب کومله کردستان ایران تکذیب شده بود.

این وزارت‌خانه روز اول مرداد اعلام کرده بود «شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی اسرائیل» را بازداشت کرده و آنان قصد انجام «اقدامات خرابکارانه در برخی نقاط حساس» داشتند.

یک روز بعد از این اطلاعیه سایت نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، اعلام کرد که این افراد در یک «مرکز حساس» در اصفهان، « مواد منفجره کار گذاشته بودند و تنها چند ساعت تا انفجار باقی مانده بود».

حزب کومله کردستان ایران با اشاره به دستگیری اعضایش و اتهامات وزارت اطلاعات علیه این گروه، در بیانیه‌ای نوشت که «ادعاهای واهی و اتهامات دور از ذهن را قویا تکذیب می‌کند» و طرح آن را «دستاویزی در راستای سرکوب بیشتر در کردستان، جوسازی علیه مبارزات بر حق مردم ایران و خوراکی جهت مصارف داخلی می‌داند».

این حزب روز دوم مرداد اعلام کرده بود: «در روزهای گذشته و در جریان یک فعالیت سیاسی-تشکیلاتی، تیمی از پیشمرگه‌های کومله در استان آذربایجان غربی، بنا به دلایلی که همه زوایای آن تاکنون برای ما روشن نیست، از سوی نیروهای امنیتی رژیم شناسایی و بازداشت‌ شده‌اند.»

همزمان با انتشار این خبرها، ایران‌اینترنشنال در گزارشی اختصاصی خبر داد یک مقام ارشد سپاه پاسداران به نام یدالله خدمتی، در ایران مورد بازجویی ماموران موساد قرار گرفته و در این بازجویی چند ساعته اطلاعاتی درباره انتقال سلاح به سوریه، عراق، لبنان و یمن داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

سپاه صلح
خبرها
حرف آخر با پوریا زراعتی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید