تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات در ایران در اعتراض به ناتوانی حکومت در پرداخت مطالبات معیشتی

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

در ادامه ناتوانی حکومت در پرداخت مطالبات بازنشستگان و کارکنان دولت، بازنشستگان شرکت مخابرات ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر رسیده به ایران‌اینترنشنال، گروه‌هایی از بازنشستگان مخابرات روز دوشنبه دهم بهمن در شهرهای اصفهان، یزد، ایلام، رشت، کرمانشاه و مشهد در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود تجمع کردند.

این اولین بار نیست که بازنشستگان مخابرات تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

هفته گذشته و در روز دوشنبه سوم بهمن نیز کارکنان و بازنشستگان مخابرات در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات و کمک هزینه‌های رفاهی و مشکلات بیمه تکمیلی، در مراکز استان‌های ایران تجمع کردند.

در روز دوشنبه ۱۰ بهمن و همزمان با تجمع بازنشستگان مخابرات اما بازنشستگان مس سرچشمه نیز در اعتراض به واگذاری صندوق بازنشستگی مس به وزارت رفاه بدون رضایت سهامداران، مقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران در تهران تجمع کردند.

با وجود وعده‌های جمهوری اسلامی وضعیت معیشتی بازنشستگان در ایران هر روز وخیم‌تر می‌شود.

به تازگی نصرالله دریابیگی،‌ نایب‌ رییس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کرده که ۷۰ درصد بازنشستگان کشور حداقل‌بگیر هستند.

در روزهای اخیر هم بازنشستگان شهرستان‌های شوش، هفت تپه، کرخه و حر در اعتراض به اجرا نشدن «متناسب‌سازی» حقوق بازنشستگان مقابل سازمان تامین اجتماعی شوش تجمع کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی
خبر
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.