ادامه خیزش انقلابی مردم ایران با تجمع بر مزار کشته‌شدگان، شعاردهی و شعارنویسی

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

خیزش انقلابی مردم در نقاط مختلف همچنان ادامه دارد و معترضان با تجمع در مراسم یادبود کشته‌شدگان، شعاردهی، شعارنویسی و ادامه کارزار منزوی‌سازی جمهوری اسلامی در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، بر عزم خود برای سرنگونی جمهوری اسلامی تاکید کردند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم ایذه روز جمعه هفتم بهمن‌ماه در مراسم یادبود حسین سعیدی، معترض کشته‌شده، شعارهایی چون «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

پیکر حسین سعیدی و محمود احمدی را که در روستای پرسوراخ با حمله ماموران حکومتی کشته شدند، هنوز به خانواده آنها تحویل نداده‌اند.

ویدیوی ارسالی دیگر به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روز جمعه هفتم بهمن‌ماه در ایذه، مادر میلاد سعیدیان‌جو، معترض کشته شده، برای همدردی همراه با مادر حسین سعیدی، دیگر معترض کشته‌شده، عزاداری می‌کند.

جمهوری اسلامی تلاش می‌کند تا قتل میلاد سعیدیان‌جو و برخی از کشته‌شدگان ایذه در اعتراضات ۲۵ آبان‌ماه را به گردن حسین سعیدی و دیگر همراهانش بیاندازد.

شعاردهی علیه جمهوری اسلامی نیز در نقاط مختلف ادامه داشت. ویدیو‌های ارسال‌شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه جمعه مردم معترض در برخی محله‌های تهران همچون شهرک باقری و تهرانپارس شعارهای انقلابی سر دادند.

شعارنویسی‌های انقلابی نیز در نقاط مختلف ادامه داشت. ویدیویی که به ایران اینترنشنال فرستاده‌شده، نشان می‌دهد دانش‌آموزان روی دیوار کلاس یک هنرستان در کرج شعار «زن، زنگی، آزادی، مرد، میهن، آبادی» را نوشته و رنگ قرمز را به نشانه خون روی دیوار پاشیده‌اند. آنها در پیام خود عنوان کرده‌اند: «پاک می‌کنند، باز می‌نویسیم»

یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال نیز ویدیویی را بامداد جمعه از فردیس کرج فرستاده و گفت: «شما شعارها را پاک کنید ما دوباره می‌نویسیم. دیکتاتور به پایان سلام کن.»

ویدیوی ارسالی دیگر به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شهروندان بر روی سازه «۱۴۰۱» در میدان «امام رضا» در دامغان شعار «زن زندگی آزادی» را نوشتند.

در مشهد نیز یک ویدیوی ارسال شده دیگر نشان می‌دهد معترضان روز جمعه نام میدان هنرستان این شهر را به پهلوی تغییر داده‌اند.

از سوی دیگر، کارزار منزوی‌سازی جمهوری اسلامی از سوی هنرمندان و چهره‌های مشهور نیز ادامه داشت. بازیگران فیلم سینمایی «چرا گریه نمیکنی؟» شامل مانی حقیقی، هانیه توسلی، فرشته حسینی، باران کوثری، علی مصفا، نهال دشتی و امیر حسین فتحی در بیانیه‌ای اعلام کردند که در جشنواره فیلم فجر شرکت نمی‌کنند.

در این بیانیه آمده: «امسال از دیدن نام خود در این جشنواره ننگ داریم و اگر در ارائه فیلم به جشنواره اختیاری داشتیم، مانع حضور آن می‌شدیم.»

ادای احترام مردم به کشته‌شدگان و معترضان اعدام شده نیز ادامه داشت. یکی از مخاطبان با ارسال ویدیویی به ایران‌اینترنشنال می‌گوید به یاد محمد حسینی، معترض اعدام‌شده و دیگر کشته‌شدگان خیزش ملی ایرانیان، بین نیازمندان غذا پخش می‌کند.

در همین حال، ویدیوهای ارسال شده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد روز جمعه در اطراف مزار مجیدرضا رهنورد، معترض اعدام‌شده، در بهشت‌رضای مشهد جو امنیتی حاکم است و ماموران لباس شخصی اجازه حضور بر مزار او را نمی‌دهند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید