رییس‌جمهوری اسرائیل از پارلمان اروپا خواست علیه جمهوری اسلامی اقدام کند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

اسحاق هرتزوگ، رییس‌جمهوری اسرائیل، در سخنرانی خود در پارلمان اروپا در بروکسل که روز پنج‌شنبه ۲۶ ژانویه (ششم بهمن)، یک روز پیش از روز یادبود بین‌المللی هولوکاست انجام شد، از پارلمان اروپا خواست تا علیه جمهوری اسلامی دست به اقدام عملی بزند.

رییس‌جمهوری اسرائیل که به عنوان سخنران اصلی این مراسم سالانه سخنرانی کرد، همچنین از پارلمان اروپا خواست تا «به هر قیمتی» با یهودی‌ستیزی مبارزه کند.

او همچنین با هشدار علیه رژیم ایران گفت: «ما باید به عنوان یک جامعه واحد، مصمم و منسجم، علیه نیروهای تاریکی و نفرت که ما را تهدید به نابودی می‌کنند همکاری کنیم.»

هرتزوگ تاکید کرد: «من به عنوان رییس‌جمهوری اسرائیل، قبل از هر چیز از رژیم ایران صحبت می‌کنم که نه تنها علنا خواهان نابودی کامل کشور من است، بلکه در حال کشتار هموطنان و زنان خود است که خواهان آزادی، حقوق بشر و حق شهروندی هستند.»

رییس‌جمهوری اسرائیل اضافه کرد که «دامن زدن به جنگ‌های داخلی در سراسر خاورمیانه، ایفای نقش فعال و مرگ‌بار در جنگ اوکراین و توسعه سلاح‌های کشتار جمعی در مسیر تهدید شدید ثبات کل جهان» از دیگر اقدامات جمهوری اسلامی است.

پیشتر رییس‌جمهوری اسرائیل در دیدار با رییس کمیسیون اروپا خواستار تشدید فشار اتحادیه اروپا بر جمهوری اسلامی شد و نسبت به حمایت پهپادی ایران از روسیه در جنگ اوکراین هشدار داد.

او با اشاره به کشتار شهروندان اوکراینی با پهپادهای ایرانی گفت: «جمهوری اسلامی با تلاش برای دست‌یابی به قابلیت‌های هسته‌ای و کشتن و شکنجه شهروندان خود، جهان را به خطر می‌اندازد و زمان آن رسیده که اروپا موضعی بسیار قاطع درباره ایران در پیش گیرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

امروز
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.