تلاش وزیر ورزش برای لاپوشانی؛ تعرض جنسی به فوتبالیست‌ها بزرگنمایی شده است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۳

حمید سجادی، وزیر ورزش در نخستین واکنش به آزار جنسی ۱۵ کودک فوتبالیست در یک مدرسه فوتبال در مشهد گفت: «در این بزرگ‌نمایی شد و طبق اطلاعات موجود، مساله مطرح شده هنوز ثابت نشده است.» این‌درحالی است که وزارت ورزش اعلام کرده بود از دو هفته پیش سجادی درجریان این جنایت بوده است.

در سه-چهار روز گذشته، انتشار خبر تعرض جنسی به ۱۵ کودک فوتبالیست در یک مدرسه فوتبال در مشهد، باعث واکنش‌های مختلفی شده است. هیات فوتبال خراسان رضوی در یک واکنش افشای این جنایت را سیاسی دانست و متهم این آزار هم آنرا به آمریکا نسبت داد.

اما امروز، وزیر ورزش و جوانان دولت جمهوری اسلامی در واکنش به این جنایت گفته است: «روز گذشته با مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت‌وگوی مفصلی داشتم. در این خصوص، هنوز موضوعی در ابعاد وسیع‌تری ثابت نشده است. در این راستا پیگیری‌های خود را ادامه خواهیم داد تا اصل این ماجرا مشخص شود.»

سجادی گفت: «شکایتی در این قضیه مطرح نبوده، بلکه تنها دو تا سه شکواییه به دست حراست وزارت ورزش رسیده است. بنا داریم تا پس از جمع بندی لازم، نتیجه گیری و تصمیم نهایی را انجام دهیم.»

از سوی دیگر روزنامه هم‌میهن که با متهم این پرونده با اسم مخفف «ع.پ» گفتگو کرده، از قول او نوشته: «هیچ اتفاق ناگواری رخ نداده و شکایتی نیز از سوی این مدرسه فوتبال تنظیم شده تا افرادی که چنین اتهامی می‌زنند پاسخگو باشند.»

همچنین بخارایی، مدیر این مدرسه فوتبال گفته است: «تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم هیچ شکایتی به دست ما نرسیده و چنین موضوعی طراحی افرادی در کشور آمریکا است که قصد دارند برای فوتبال و کشور ایران حاشیه درست کنند».

متهم این آزار جنسی، خبر تعرض به کودکان را کار اتاق فکری در آمریکا دانسته است: «در یک گروه تلگرامی که متشکل از مالکین مدارس فوتبال در مشهد است، فردی که مورد اتهام تعرض به نوجوانان این مدرسه فوتبال قرار گرفته با انتشار یک متن بلندبالا در این گروه تلگرامی مدعی شد که این خبر صرفا یک سناریو از سوی اتاق فکری در کشور آمریکا است تا چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را خراب کند.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید