سنتکام از دستگیری دو عضو داعش در عملیاتی در شرق سوریه خبر داد

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۳

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، از دستگیری دو عضو داعش و یک دستیارشان در عملیاتی مشترک در شرق سوریه در تاریخ ٢١ ژانویه خبر داد. در این عملیات یک شهروند نیز دچار آسیب‌دیدگی جزئی شد و پس از انتقال به یک مرکز درمانی و بهبود نزد خانواده خود بازگشت.

سنتکام در بیانیه‌ای که به مناسبت این بازداشت‌ها منتشر کرد نام این دو عضو داعش را عبدالله حمید مصلح المداد، معروف به ابوحمزه السوری، و حسام حمید المسلح المداد عنوان کرد.

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی مرکز سنتکام، گفت این عملیات نشان‌دهنده عزم جدی واشینگتن برای شکست داعش است و افزود: «این دستگیری توانایی این سازمان تروریستی را برای طرح‌ریزی و انجام حملاتی که امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند، مختل خواهد کرد.»

وی افزود: «داعش تهدیدی برای شریکان ما و مردم عراق و سوریه و فراتر از آن است. ماموریت ما برای شکست داعش در کنار آنان ادامه دارد.»

به گزارش آسوشیتدپرس، سنتکام در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۱۳ عملیات علیه داعش در سوریه و عراق انجام داده که غالبا با همکاری نیروهای دموکراتیک سوریه صورت گرفته است.

در اواخر ماه دسامبر، نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت ایالات متحده «عملیات صاعقه الجزیره» را برای جلوگیری از افزایش حملات داعش در مناطق الهول و تل‌حمیس در شرق کشور به راه انداختند.

در بیانیه ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، که حدود ۹۰۰ نیرو در سوریه دارد، آمده در عملیات اخیر هلی‌کوپتر و نیروهای زمینی به کار گرفته شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید